R3 1200 sistem toplama

Bütçe
3000
1650 Super ile darboğaz yapacaktır ve almışken daha iyisini alsın bence zaten işlemci ha deyince değişecek parça değil :D.

Kardeşim bütçe varsa R5 2400G alsın dedik ya. Üstelik R3 3200G ile 1650 Super kullananlar var. APU işlemciler zaten en fazla RX 590 besler, 1660 Super falan hiç besleyemez.

Eğer APU sistem toplanıyorsa işlemci minimum R5 2400G olmalıdır ki ileride ekran kartı eklemesinde herhangi bir şekilde sorun yaşanmasın onu haricinde diğer parçalar güzel ama SSD'nin kronik sorunlu olduğunu duymuştum. Bu bütçeye APU almak çok daha mantıklı.

Sıfır olarak R3 1200 alınmasını tavsiye etmiyorum. İleri de herhangi bir yükseltmeye izin vermeyecektir ekran kartını değiştirmek isteseniz komple işlemciyle beraber değiştirmek zorunda kalacaksınız.

1200 AF modeli bu. Altta 12nm yaziyor yani RX 570 ile kullanilir.
Acikcasi bu fiyata RX 570'li sistem varken APU almak saçma geliyor bana. APU alinca ileride sisteme maximum RX 580 takabilecek ve ekstra para. Direk RX 570'li sistem alip yavaş yavaş yukseltmek daha mantikli.

Ryzen 3 3200g daha önce çok düşündüm ama çevrem hep ekran kartlı bir pc toplamam gerektiğini söyledi ama şuan piyasa ve dolar aşırı yükseldiği için fiyatlarda arttı topladığınız sistemi beğendim eğer fikrim değişse bile fsp kasayı kesinlikle almayı düşünüyorum Teşekkür Ederim .
Attığınız Kasayı Beğendim Teşekkür Ederim Biraz Daha Düşünüp Kararımı Vereceğim .
Attığınız kasaya daha detaylı baktım 1 fan olduğunu ve usb çıkış sayısını pek beğenemedim açıkçası buna fan ekleyip fiyatı 600 e çıkartmak yerine power boost vk g1002s alıp aerocool psu takmak daha mantıklı geldi .

Son düzenleme:

Geri
Yukarı