R3 1200 Sistemde neyi geliştirmeliyim?

SinekTV

Hectopat
RX570 4 GB / 8 GB RAM / R3 1200 AF 3.10GHz
(SanDisk) 240GB SSD / Güç kaynağı: VX Plus 400 (Aero cool)
Anakart: A320M-HDV R4.0

Arkadaşlar kısa bir süre sonra bilgisayarımı geliştirmeyi düşünüyorum ve teknik anlamda pek bilgili olduğum söylenemez. Battlefield 1 gibi bir oyunu rahatlıkla oynatabilecek bir sistem olsun istiyorum. Hangi parçaları geliştirmemi ve önceliğimin ne olması gerektiği hakkında bana yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Arkadaşlar kısa bir süre sonra bilgisayarımı geliştirmeyi düşünüyorum ve teknik anlamda pek bilgili olduğum söylenemez. Battlefield 1 gibi bir oyunu rahatlıkla oynatabilecek bir sistem olsun istiyorum. Hangi parçaları geliştirmemi ve önceliğimin ne olması gerektiği hakkında bana yardımcı olabilir misiniz?

İşlemciyi yenilemeniz gerekiyor Ryzen 5 1600 AF alabilirsiniz şu an bulunan işlemcinizi satıp.

İşlemci 1600 AF yapılabilir. Anakart B450 serisine yükseltilebilir. SSD takabilirsin. Güç kaynağı 500W ile değiştirilebilir ve en önemlisi 8 GB RAM takılmalı.

Anladığım kadarıyla RAM önceliğim olmalı. Peki RAM'i 8GB yaptıktan sonra güç kaynağı konusunda bir sıkıntı çekmem değil mi?

Anladığım kadarıyla RAM önceliğim olmalı. Peki RAM'i 8 GB yaptıktan sonra güç kaynağı konusunda bir sıkıntı çekmem değil mi?

RAM'ler çok az enerji tüketir. Özellikle de RGB yoksa. Bu nedenle sorun yaşamazsınız.
RAM'i Dual Channel yaptığınızda performansınız yaklaşık olarak 2 katına çıkacaktır. Tavsiyem MHz olarak en az 3000MHz kullanmanız. Elinizde ki RAM daha düşükse onu satıp kit almanızı tavsiye ederim. Böylelikle ileride ki sisteminize RAM'lerinizi upgrade etmeniz gerekmez.

Geri
Yukarı