R3 1200 sisteme Windows 11 kurulur mu?

Ekran Alıntısı.PNG

Aynı işlemci anakarttan fTPM ayarınıda açtım Gigabyte A320M S2H anakart BIOS son sürüme güncel. Windows 11' geçememek bize neyi kaybettirecek acaba? TPM 2.0 olmasının farkı ne olacak?

İşlemciniz 1200 AF büyük ihtimal. O yüzden destekliyor olabilir. Beta kanalındaki sürüm kararlı çalışıyor şu ana kadarki kullanım deneyimime göre. 5 Ekim'de çıkacak olan sürüm ile aynı zaten, ben memnunum şimdilik sizin kararınız.

İşlemcinizin CPU-Z verisine bakın 12nm ise AF serisidir AF serisi Pinnacle Ridge kod adına sahip. Bu seriler Ryzen 2. nesil Zen+ statüsünde yer almakta ve Windows 11 destek kapsamında. 14 nm işlemciniz varsa 1. nesil statüsünde destek kapsamında değil.
1200'ü destekleyip neden 2200G desteklemiyorlar acaba? Microsoft cidden çok ilginçsin.
İlginçlik değil işlemciniz 2. nesil değil çünkü. İşlemcinizin kod adı Raven Ridge. Raven Ridge 1. nesil Zen Ryzen APU işlemciler için kullanılan kod adı. 2. Nesil APU'lar olarak Picasso kod adlı işlemciler kabul ediliyor. Ryzen 3000 APU'lar
1632779484772.png

Dipnot: Series 2000 kısmını pek kaile almayın. Kaile alınması gereken kod adları.

Son düzenleme:
Merhabalar. Ben bilgisayarımı Windows 11'e yükseltmek istiyorum. İşlemcim desteklenmiyor diye biliyordum (Ryzen 3 1200). Şimdi kontrol ettim, destekleniyor diyor. Bir sıkıntı olur mu?
windows 11 i aslında destekler AF sürümleri ryzen 3 1200 AF ryzen 5 1600 AF bunlar ıevet ama normallleri desteklemez AF sürümleri destekler [dly5rwz.png görsel]

Yeni konular

Geri
Yukarı