R3 1200 sisteme yükseltme

oguzhanyucel66

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Sistemimde birkaç değişiklik yapacağım. Anakart, işlemci, RAM ve SSD parçalarını değşitirip yükselteceğim vesaire. Önceki sistemim zamanında İtopya'daki V3 sistemdir.

• 8 GB Corsair ven. 2400 RAM.
  • Ryzen 3 1200.
  • GTX 1050 Ti.
  • SSD yok.
  • A320M anakart.
Şimdi arkadaşlar bu sistemdeki parçaları şuna dönüştüreceğim:

Anakart: MSI B450 Tomahawk Max AM4 DDR4 ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X Altı Çekirdek 3.70 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

SSD: SanDisk 500 GB Ultra 3D SDSSDH3N-500G-G25 M.2 PCI-Express 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

RAM: Pny XLR8 EPIC-X RGB (2x8) 16 GB DDR4 3200 Mhz MD16GK2D4320016XRGB Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bunlardır yakışmayan bir şey var mıdır? Fiyatlarımı maksimum seviyede tuttum cebime göre en fazla bu fiyat bantlarında parçalar alabilirim. Onun yerine şunu al diye öneride bulunabilirsiniz. Asıl konuyu oluşturmamdaki sebep bu yüzden zaten, teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Sistemimde birkaç değişiklik yapacağım. Anakart, işlemci, RAM ve SSD parçalarını değşitirip yükselteceğim vesaire. Önceki sistemim zamanında İtopya'daki V3 sistemdir.

• 8 GB Corsair ven. 2400 RAM.
  • Ryzen 3 1200.
  • GTX 1050 Ti.
  • SSD yok.
  • A320M anakart.
Şimdi arkadaşlar bu sistemdeki parçaları şuna dönüştüreceğim:

Anakart: MSI B450 Tomahawk Max AM4 DDR4 ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X Altı Çekirdek 3.70 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

SSD: SanDisk 500 GB Ultra 3D SDSSDH3N-500G-G25 M.2 PCI-Express 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

RAM: Pny XLR8 EPIC-X RGB (2x8) 16 GB DDR4 3200 Mhz MD16GK2D4320016XRGB Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bunlardır yakışmayan bir şey var mıdır? Fiyatlarımı maksimum seviyede tuttum cebime göre en fazla bu fiyat bantlarında parçalar alabilirim. Onun yerine şunu al diye öneride bulunabilirsiniz. Asıl konuyu oluşturmamdaki sebep bu yüzden zaten, teşekkürler :)

SSD değişmeniz daha iyi olabilir Samsung veya Kingston SSD ler daha kaliteli ve güvenilirdir.

İleride hangi ekran kartını almayı planlıyorsunuz? Gerçekten ihtiyaç duyacak mısınız 5600x gibi güçlü bir işlemciye?

Bir de o SSD yakışmıyor bu sisteme. Mümkünse WD Black SN750 ya da Samsung 970 Evo Plus gibi modellere yönelin.

İleride hangi ekran kartını almayı planlıyorsunuz? Gerçekten ihtiyaç duyacak mısınız 5600X gibi güçlü bir işlemciye?

Bir de o SSD yakışmıyor bu sisteme. Mümkünse WD Black SN750 ya da Samsung 970 EVO Plus gibi modellere yönelin.
İleride hangi ekran kartını almayı planlıyorsunuz? Gerçekten ihtiyaç duyacak mısınız 5600X gibi güçlü bir işlemciye?

Bir de o SSD yakışmıyor bu sisteme. Mümkünse WD Black SN750 ya da Samsung 970 EVO Plus gibi modellere yönelin.

Hangisi nassip olurda 3060 olur 2070 olur ben bundan rander animasyon edit tasarım programlama vesairede yapacağım işlemci beni bayağı götürsün diye bu şekilde alıyorum yavaş olmasını istemiyorum malum Ryzen 3 1200 kullanıyorum at arabası gibi 😂

Anladım. Render gibi işler için yerinde bir işlemci tercihi olmuş. Elinizde zaten bir sistem olduğu için yavaş yavaş indirim kovalayarak sisteminizi güncelleyebilirsiniz. Bana kalırsa önce bir SSD alarak başlayın.

Anladım. Render gibi işler için yerinde bir işlemci tercihi olmuş. Elinizde zaten bir sistem olduğu için yavaş yavaş indirim kovalayarak sisteminizi güncelleyebilirsiniz. Bana kalırsa önce bir SSD alarak başlayın.

İnce hesabın Gaming gecelerini bekliyorum bugün bakalım işlemci indirime girerse veya bu parçalardan birisi girerse alacağım bir şey daha sormak istiyorum anakartı 550 mi yapayım yoksa 450 toma yerinde mi olmuş.

B550 de PCle 4.0 desteği var. Onun dışında da artıları vardır elbet fakat bütçeye göre tercih yapılmalı. Kaliteli bir B450 ile giriş seviyesi B550 neredeyse aynı fiyatlara satılıyor.

B550 de pcle 4.0 desteği var. Onun dışında da artıları vardır elbet fakat bütçeye göre tercih yapılmalı. Kaliteli bir B450 ile giriş seviyesi B550 neredeyse aynı fiyatlara satılıyor.

Kaliteli bir MSI B450 linki atar mısın rica etsem.

Yeni konular

Geri
Yukarı