R3 1200 ve RX 560 sistemi yükseltme

dawnn

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim aşağıda belirttiğim gibidir;
Ryzen 3 1200.
ASUS RX 560 4 GB.
Vengeance LPX serisi 8 GB DDR4 2400 MHz.
Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM.
Thermaltake Litepower 450W.

İşlemci olarak R5 2600X RAM olarak da aynısından bir tane daha eklemek istiyorum bir sorun olur mu? Yoksa düzgün bir şekilde çalışır mı? PSU düzgün besler mi?

Bütçen nedir? 2400 MHZ RAM yatırım yapma. Bir tane 3000 MHz RAM al, 2400 MHZ hızında kullan, sonra bir 3000 MHz RAM daha alıp 2x8 3000 MHz kullanırsın. Tabi ikisi birlikte çalışmama ihtimali var, biraz teknik bilgi gerekebilir o durumda. Siz her halukarda 3000 MHZ geçiş yapın.

Oyun oynamak için yükseltiyorsan önce ekran kartını yükseltin bence. Şu an işlemci yükseltmen FPS'yi artırmayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynamak için yükseltiyorsan önce ekran kartını yükseltin bence. Şu an İşlemci yükseltmen FPS'yi arttırmayacaktır.

Ekran kartını yükseltirse de pek bir şey kazanamaz. Zaten alabileceği en yüksek parça o işlemciye RX570 ki, o da darboğaz yapacaktır ufak miktarda. Onun için de bence 560'dan geçmeye değmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim aşağıda belirttiğim gibidir;
Ryzen 3 1200.
ASUS RX 560 4 GB.
Vengeance LPX serisi 8 GB DDR4 2400 MHz.
Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM.
Thermaltake Litepower 450W.

İşlemci olarak R5 2600X RAM olarak da aynısından bir tane daha eklemek istiyorum bir sorun olur mu? Yoksa düzgün bir şekilde çalışır mı? PSU düzgün besler mi?
İşlemci olarak Ryzen 3 3100 almanız daha mantıklı olur. PSU besler onda sıkıntı olmaz.

Oyun oynamak için yükseltiyorsan önce ekran kartını yükseltin bence. Şu an işlemci yükseltmen FPS'yi artırmayacaktır.

Daha çok iş için kullanıyorum illüstratör falan kullanıyorum şu an onun için yeteriz geldiğinden RAM ve işlemci yükseltmek istedim.
Bütçen nedir? 2400 MHz RAM yatırım yapma. Bir tane 3000 MHz RAM al, 2400 MHz hızında kullan, sonra bir 3000 MHz RAM daha alıp 2x8 3000 MHz kullanırsın. Tabi ikisi birlikte çalışmama ihtimali var, biraz teknik bilgi gerekebilir o durumda. Siz her halukarda 3000 MHz geçiş yapın.

Şu anlık fazla bilgim yok o konularda ilerleyen zamanlarda geçmeyi planlıyorum ama şu anlık böyle olsun.
İşlemci olarak Ryzen 3 3100 almanız daha mantıklı olur. PSU besler onda sıkıntı olmaz.

2500X'i beslemez mi diyorsunuz.
Ekran kartını yükseltirse de pek bir şey kazanamaz. Zaten alabileceği en yüksek parça o işlemciye RX570 ki, o da darboğaz yapacaktır ufak miktarda. Onun için de bence 560'dan geçmeye değmez.
Oyun için oldukça yeterli bence zaten şuan sadece dediğim gibi programlar ve iş için yükseltme yapmak istiyorum.

Daha çok iş için kullanıyorum illüstratör falan kullanıyorum şu an onun için yeteriz geldiğinden RAM ve işlemci yükseltmek istedim.

Şu anlık fazla bilgim yok o konularda ilerleyen zamanlarda geçmeyi planlıyorum ama şu anlık böyle olsun.

2500X'i beslemez mi diyorsunuz.
Hayır onu da besler sorun olmaz. Fakat 3100 almak en mantıklısı. 2600X falan boş verin. 3100 alın.

Hayır onu da besler sorun olmaz. Fakat 3100 almak en mantıklısı. 2600X falan boş verin. 3100 alın.

Daha güçlü olduğuna emin misiniz peki çünkü birkaç baktığımda bazı özellikleri daha iyi gibi geldi bana dediğim gibi fazla bilgim yok aydinlatirsaniz sevinirim.

Daha güçlü olduğuna emin misiniz peki çünkü birkaç baktığımda bazı özellikleri daha iyi gibi geldi bana dediğim gibi fazla bilgim yok aydinlatirsaniz sevinirim.
2600X daha güçlü bir işlemci tabii ki, 5-6 FPS daha fazla veriyor ortalama. Fakat yayın veya render yapılmayacaksa Ryzen 3 3100 hayli hayli yetiyor. Oyun performansında beklediğimden daha iyi performans verdi.

2600X daha güçlü bir işlemci tabii ki, 5-6 FPS daha fazla veriyor ortalama. Fakat yayın veya render yapılmayacaksa Ryzen 3 3100 hayli hayli yetiyor. Oyun performansında beklediğimden daha iyi performans verdi.

Render After Effects programı için gerekli olan bir işlem galiba R5 2500X alacağım teşekkür ederim yardımlarınız için.
Sizce aradaki fiyat farkına değer mi ?

Yoksa artan 400 lira ile farklı değerlendirme yapılabilir mi?
Hallettim teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı