R3 1200 ve RX 570 sistem FPS düşmesi

Kutusu duruyor mu kutusunun üstünde turuncu arkaplanlı beyaz yazıyla Ryzen 3000 desktop ready yazar? Öyle yazmıyorsada destekliyor BIOS güncellemen lazım.
Senin işlemciyi okut 400'e gider.

Kutusu duruyor mu kutusunun üstünde turuncu arkaplanlı beyaz yazıyla Ryzen 3000 desktop ready yazar? Öyle yazmıyorsada destekliyor BIOS güncellemen lazım.
Senin işlemciyi okut 400'e gider galiba üstüne 600 ekle R3 3100 hayırlı olsun.

Sağ ol tesekkur ederim ama bir sorum daha var acaba RAM'dan dolayi olabilir mi RAM 8 GB 2400 MHz tek.

Sağ ol tesekkur ederim ama bir sorum daha var acaba RAM'dan dolayi olabilir mi RAM 8 GB 2400 MHz tek.

Dediğim gibi FPS drop yaşıyorsan tek kanal RAM olduğu için olabilir çift kanala geç.
Ama işlemcin yetersiz yine de R3 3100'e geçtiğinde azaldığını göreceksin sadece belki çok az miktarda FPS drop yaşarsın sonra çift kanala geçersin bütçen var ise 8 GB daha alırsın 16 GB olur mis gibi kullanırsın çok bütçen yoksa 4 GB al 8+4:12 GB kullan oda olmaz dersen 8'i sat 4+4 al

Dediğim gibi FPS düşmesi yaşıyorsan tek kanal RAM olduğu için olabilir çift kanala geç.
Ama işlemcin yetersiz yine de R3 3100'e geçtiğinde azaldığını göreceksin sadece belki çok az miktarda FPS düşmesi yaşarsın sonra çift kanala geçersin bütçen var ise 8 GB daha alırsın 16 GB olur mis gibi kullanırsın çok bütçen yoksa 4 GB al 8+4:12 GB kullan oda olmaz dersen 8'i sat 4+4 al.

Ben biraz arastirdim aslinda cogu yerde yeter diyorlar ama yine de bilmiyorum.
Dediğim gibi FPS düşmesi yaşıyorsan tek kanal RAM olduğu için olabilir çift kanala geç.
Ama işlemcin yetersiz yine de R3 3100'e geçtiğinde azaldığını göreceksin sadece belki çok az miktarda FPS düşmesi yaşarsın sonra çift kanala geçersin bütçen var ise 8 GB daha alırsın 16 GB olur mis gibi kullanırsın çok bütçen yoksa 4 GB al 8+4:12 GB kullan oda olmaz dersen 8'i sat 4+4 al.

Fortnite acaba 8 + GB RAM mi istiyor yeni nesil oyunlar için uygun deylmi 8 GB RAM?

Senin işlemciyi okut 400'e gider galiba üstüne 600 ekle R3 3100 hayırlı olsun.

Anakartı destekliyorsa Ryzen 3 yerine Ryzen 5 2600 alabilir 1200-1300 lira bandında.

Yeni konular

Geri
Yukarı