Çözüldü R3 2200G ve RX 570 sistemde FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yusuf eray

Femtopat
Daha fazla  
Sistem bilgilerim RX 570 4 GB ROG OC, Ryzen 3 2200G, 16 GB 3000 MHz AMD Ryzen uyumlu RAM. MSI B450M Bazooka anakart. PSU 650 W 80+Bronze sertifikalı. Fakat Apex Legend ve benzeri oyunlarda ciddi şekilde sorun yaşıyorum. FPS 1'de oynuyorum ve inanılmaz bir görüntü yavaşlığı var.

Bak şunu anla;

Her oyunda yaşamıyor, her oyunda yaşıyorsa driver sıkıntısı vardır.

Peki hocam, yine de DDU ile sürücü kaldırıp geri kurması sağlıklı olacaktır emin olun, belki eski bir sürümdedir şu an diye söylüyorum.
Isınma sorunu kaynaklı bana kalırsa halen, Darboğazla en son ihtimal.

R3 2200G 570'e yetersiz geliyor.

Ben ucu ucuna besliyor diye biliyorum. 2200G, 1200'den güçlü olduğunu biliyorsak bazı oyunlar hariç darboğaz olmaz değil mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Isınma sorunu kaynaklı bana kalırsa halen.

RX570'in neredeyse bütün modelleri ısınmıyor. Isınma sorunu çok düşük bir ihtimal.

Ne biliyorsun? Belki darboğazdan kaynaklı. Herkes driver güncelle demiş, adam başka oyunlarda sıkıntı yaşamıyor. Boşu boşuna driver silip yükleyecek.

Ben 3200G ile 1650 Super kullanıyordum ve darboğaz olmuyordu, RX 570 ile mi olacak?

Ben 3200G ile 1650 Super kullanıyordum ve darboğaz olmuyordu, RX 570 ile mi olacak?
Dedi ve bu videoyu izlemedi.
Ben ucu ucuna besliyor diye biliyorum. 2200G, 1200'den güçlü olduğunu biliyorsak bazı oyunlar hariç darboğaz olmaz değil mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

RX570'in neredeyse bütün modelleri ısınmıyor. Isınma sorunu çok düşük bir ihtimal.

Ne biliyorsun? Belki darboğazdan kaynaklı. Herkes driver güncelle demiş, adam başka oyunlarda sıkıntı yaşamıyor. Boşu boşuna driver silip yükleyecek.
Bu 2 parça en son mesajda dediğiniz gibi birbirilerine ucu ucuna yetiyorlar, darboğaz olsa bu kadar kötü olmazdı, hem öyle olsa zamanında giriş seviye sistemlerin yarısı bu parçalarla oluşturulmazdı. Arkadaşlara bu şekilde çıkışmasanız da olurdu...
Bu 2 parça en son mesajda dediğiniz gibi birbirilerine ucu ucuna yetiyorlar, darboğaz olsa bu kadar kötü olmazdı, hem öyle olsa zamanında giriş seviye sistemlerin yarısı bu parçalarla oluşturulmazdı. Arkadaşlara bu şekilde çıkışmasanız da olurdu...
Darboğaz olamaz da demiyor kimse ama diğer sorunlar daha olası.

R3 2200G ve RX 5600 XT kullandım Apex Legends'ta darboğazdan kaynaklı bir drop söz konusu değildi.

Yanlış biliyor olabilirim hocam ben R5 2400G'ye ekran kartı bakarken ucu ucuna beslediğini görmüştüm R3 2200G daha güçsüz diye darboğaz vardır diye düşündüm bende.

Dedi ve bu videoyu izlemedi.

En son driverler ile daha 1 ay önce test ettim. Grand Theft Auto V, The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077 gibi AAA oyunlarda bile darboğaz olmuyor, işlemci kullanımı en fazla %85'lerde ve ekran kartı %99 daydı. Ek olarak ultra/1080P ayarlarda.

Geri
Yukarı