R3 1300X FPS düşmesi

Tseenka

Kilopat
Makaleler
1
Yer
C:\Config.Msi
Daha fazla  
G.Skill Ripjaws V 2x8 2933 MHz CL16 RAM'lerim var, biri 2018'den kalma yani PC'nin toplandığı tarihten kalma biri ise geçen kasım ayında alınan RAM, şimdi ikisinde de farklı tarih yazmasına rağmen kaç kez kontrol ettim Allah bilir birebir aynı RAM'ler, sorun şu bazen yeni oyun yüklediğimde ilk girişimde hep drop yerdim şimdi hep aynı oyunları oynadığım için öyle bir olay yok ama o drop yeme olayı kafama takıldığı için sormak istedim, sizce işlemcimin R3 1300X olmasından dolayı mı yoksa RAM'ler yüzünden mi? RAM'leri geldiğinden beri 6 kez Memtest86'ya ve diğer testlere soktum hiçbirinde hata vermediler, hatta frekansı 3200 MHz'e kadar çıkardım ve stabil çalışmaya devam ettiler.

Hocam buradan moderatör arkadaşıma selamlar diliyorum ben bambaşka başlık yazdım başka yere uyumluluk ile ilgili başlık açıp konu yazdım adam başlığı bambaşka bir şeyle değiştirmiş, herhangi bir oyun illk yüklendiğinde hep oluyor 1 saatte ya da 2 günde geçiyor drop sorunu.

Moderatorlerimiz yapıyor arada öyle şeyler.

"Birebir aynı alınan RAM'ler uyumlu mu?" diye başlık açtım adam R3 1300X FPS düşmesi diye değiştirmiş ben FPS diye bir şey dahi yazmadım sorunum drop sorunu, şaka gibi, değiştirirse sevinirim.
Neyse bu drop sorunu herhangi bir oyunda olabiliyor anlayabilmiş değilimi bir oyunu yeni yüklediğimde oluyor ama yenü yüklememe rağmen olmayanlarda var.

"Birebir aynı alınan RAM'ler uyumlu mu?" diye başlık açtım adam R3 1300X FPS düşmesi diye değiştirmiş ben FPS diye bir şey dahi yazmadım sorunum drop sorunu, şaka gibi, değiştirirse sevinirim.
Neyse bu drop sorunu herhangi bir oyunda olabiliyor anlayabilmiş değilimi bir oyunu yeni yüklediğimde oluyor ama yenü yüklememe rağmen olmayanlarda var.

Hocam CPU Z ile Memory sekmesinden Dual Channel çalışıp çalışmadığına bakar mısınız?

Hocam CPU Z ile Memory sekmesinden Dual Channel çalışıp çalışmadığına bakar mısınız?

Dual Channel çalışıyorlar, dediğim gibi
Çok test ettim hep stabil ve uyumlu çalışıyorlardı benchmarkta ama yeni oyunlards nasıl desem %50 gibi bir olasılıkla drop sorunu yaşıyorum hala öyle mi bilmiyorum ama kafama gece gece takıldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı