R3 1300X ve RX 570 darboğaz yapıyor

Yusufbuyuk

Hectopat
Ryzen 3 1300X.
Sapphire RX 570 Nitro 4 GB.
8 GB RAM.
144Hz 1080p monitör.

Arkadaşlar bu sistemle darboğaz yaşamam normal mi? Apex Legends Valorant GTA 5 gibi oyunlarda 99 98 CPU kullanımına ulaşıyor ve GPU kullanımıyla denk olmuyor. 2 3 hafta öncesine kadar 720p monitör kullanıyordum aynı sorunu yaşıyordum. Çoğu kişi bu sorunu çözünürlükle çözebileceğimi söyledi. Monitörü almadan önce bir arkadaşımın monitörü ile denemek istedim. Denediğimde yarı yarıya düzelmişti. Fakat yeni monitör aldığımda eski halinden farkı olmadı. Yeni monitörü Display Port'la kullanıyorum. Ne yapmalıyım?
Ryzen 3 1300X.
8 GB RAM.
144Hz 1080p monitör.

Arkadaşlar bu sistemle darboğaz yaşamam normal mi? Apex Legends Valorant GTA 5 gibi oyunlarda 99 98 CPU kullanımına ulaşıyor ve GPU kullanımıyla denk olmuyor. 2 3 hafta öncesine kadar 720p monitör kullanıyordum aynı sorunu yaşıyordum. Çoğu kişi bu sorunu çözünürlükle çözebileceğimi söyledi. Monitörü almadan önce bir arkadaşımın monitörü ile denemek istedim. Denediğimde yarı yarıya düzelmişti. Fakat yeni monitör aldığımda eski halinden farkı olmadı. Yeni monitörü Display Port'la kullanıyorum. Ne yapmalıyım?
Darboğaz yüzünden yüksek gereksinimli oyunları oynarken discordda arkadaşlarımla konuşamıyorum. Ya onların sesi donuyor ya da benim sesim donuyor. Ayarları ne yaparsam yapayım fps aynı değerlerde gidip geliyor.

Son düzenleme:
Ryzen 3 1300X.
8 GB RAM.
144Hz 1080p monitör.

Darboğaz yüzünden yüksek gereksinimli oyunları oynarken discordda arkadaşlarımla konuşamıyorum. Ya onların sesi dinuyor ya da benim sesim donuyor. Ayarları ne yaparsam yapayım fps ayno değerlerde gidip geliyor.
Evet, normal.

GTA 5 1920x1080 Phenom 955 le darboğaz olmuyor neredeyse. Ayarları yüksek yapın. İşlemciniz RX 570'e yetmesi lazım.

İşlemciniz yetersiz kalıyor. Çözünürlüğü 1080p yapıp ayarları yükseğe çekmeyi deneyin. Eğer imkanınız varsa işlemci yükseltemiyorsanız RAM’i 16 GB yapmaya bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı