R3 2200G Düşük FPS

Novaculaa

Hectopat
Ağustos ayında bilgisayar aldım, YouTube'daki test videoları ile benim oynadığım oyunla FPS açısından dağlar kadar fark var. Eleman GTA 5'de 1920x1080 de 55-60 FPS alırken (tum ayarlar medium) ben 28-32 FPS arası aliyorum tipatip ayni ayarlarda, ayni sistemde. Sadece GTA 5 değil birçok oyunda aynı olay. Sizce var mıdır bir çözümü?
Ekran kartı: AMD Vega 8
İslemci: Ryzen 3 2200G
Anakart: Gigabyte B450M S2H
RAM: 8 GB 3000MHz Kingston tek slot

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 mu kullanıyorsunuz? Oyun orijinal mi? Bunları belirtirseniz daha iyi olur. Orijinal değilse eski sürümünde optimize daha kötüdür ve daha düşük FPS alabilirsiniz.

Sürücüleri de güncellemeniz gerek eğer güncel değil ise.

Sendeki ramin aynısından bir tane daha 8 GB al ve sistemine ekle. Aradaki farkı görünce anlayacaksın. Sistemin APU olduğu için ikili bellek kullanmak zorundasın. Tek kullandığında çok fazla performans kaybı oluyor.

Ağustos ayında bilgisayar aldım, YouTube'daki test videoları ile benim oynadığım oyunla FPS açısından dağlar kadar fark var. Eleman GTA 5'de 1920x1080'de 55-60 FPS alırken (tum ayarlar medium) ben 28-32 FPS arası aliyorum tipatip ayni ayarlarda, ayni sistemde. Sadece GTA 5 değil birçok oyunda aynı olay. Sizce var mıdır bir çözü mü?
Ekran kartı: AMD Vega 8
İslemci: Ryzen 3 2200G
Anakart: Gigabyte B450M S2H
RAM: 8 GB 3000MHz Kingston tek slot

O RAM yanina 3000MHz 8 GB RAM daha alın. FPS'niz normale döner.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı