R3 2200G CS:GO Düşük FPS

hAllederiz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Çağrı Merkezi Yöneticisi
Anlamsızca CS:GO'da performans alamıyorum. 5v5 Maçta 160 FPS alırken, anlık 70 FPS'e düşmekte. Daha önceden Corsair VS450W PSU kullanmaktaydım. Bazı arkadaşlarımız problemin PSU'dan kaynaklandığını söyledi ve ben de n11.com ' dan bu PSU'yu satın aldım. Problem çözülmedi :D
İşlemci hızım 3.5GHz'den 2.8GHz'lere düşmekteydi. Bazıları ısınıyor dedi, test yaptım 30 dakika boyunca %100 güçte Max 59° yi görmekte. Bazı arkadaşlarımız anakarttan dedi, gittim 0 MSI anakart aldım. Bazı arkadaşlarımız "işlemcin Ryzen, 3000MHz alman gerek" dedi. Bugün 3000MHz RAM aldım, problem devam etmekte. Artık problemin çözümünü bulanı ödüllendirmek istiyorum. Verdiğim paralara acıyorum artık. Milletin altında 1000 TL'lik sistem var. CS:GO'da cirit atıyor, ben sürünüyorum: D.

Sistemim;
MSI B350M PRO-VD Plus
Ryzen3 2200G
RX470 4 GB
Corsair Vengeance LPX 1x8GB DDR4 3000MHz
Cooler Master Elit V3 600W PSU
Raidmax Del'ta A13WB (KASA)
Crucial 120GB SSD

CS:GO ayarlarım;

1.jpg

Radeon ayarlarım;

radeon ayarlarım.png

40 dakikalık %100 güçte işlemci sıcaklık değerlerim;

40.jpg

Normal'de FPS değerlerim;

2.jpg

FPS düşmesi yemekteyken MSI Afterburner sonuçları;

3.jpg4.jpg5.jpg

30 dakikalık FurMark testin'den sonra GPU-Z sensors sonuçları;

73320232_2460518970936742_5984674852643012608_n.jpg

CS:GO Başlatma seçeneceklerim;
-Freq 144 -High -nojoy -novid +MAT_QUEUE_MODE -2 -threads 8 -ticrate 128 -NOD3d9EX -NOD3d9EX1 +CL_FORCEPRELOAD 1

Anlamadığım bu videodaki sistemin benim sistemimden farkı ne ki benim sistemimden daha iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben GT1030 ve FX8350 ile sizden kısım kısım daha yüksek FPS alıyorum. İlginç geldi. FFA DM sunucularında FPS değerleriniz nelerdir?

Bios üzerinden işlemci frekansını manuel olarak sabitleyip dener misiniz.
Raminizi 3000mhz almış olmanız iyi olmuş fakat dual channel çalışması için imkanınınız olduğunda 1 tane daha almanızda fayda var farkı göreceksiniz.

Dual Channel yapmadan performans alamassın. Bu tavsiyeleri kim verdi ya? Performans ile PSU ne alaka bir kere? Verimliliği bile olmayan PSU almışsınız paranıza yazık olmuş. İşlemcinin tekli çekirdek performansı zayıf ve çift kanal kullanmanız gerek FPS için. O kadar masrafı keşke güzel bir işlemci alsaydınız ve RAM'i çift kanal yapsaydınız da sorununuz çözülseydi.

Dual Channel yapmadan performans alamassın. Bu tavsiyeleri kim verdi ya? Performans ile PSU ne alaka bir kere? Verimliliği bile olmayan PSU almışsınız paranıza yazık olmuş. İşlemcinin tekli çekirdek performansı zayıf ve çift kanal kullanmanız gerek FPS için. O kadar masrafı keşke güzel bir işlemci alsaydınız ve RAM'i çift kanal yapsaydınız da sorununuz çözülseydi.
"Bu tavsiyeleri kim verdi ya? " forum. Artık zaten tek çare dual channel :D
Mod 2 saat susturma vermiş "gereksiz kesme işaretin den". Ben paragraf yazarı değilim ki.Benim hatamı modların düzeltmesi gerekir. Susturma dan dolayı konu ya cevap veremiyorum, komik.
Bios üzerinden işlemci frekansını manuel olarak sabitleyip dener misiniz.
Raminizi 3000mhz almış olmanız iyi olmuş fakat dual channel çalışması için imkanınınız olduğunda 1 tane daha almanızda fayda var farkı göreceksiniz.
Başka fikri olan var mı?
@Recep Baltaş bundan bir tek sen anlarsın, gözünü seveyim yardımcı ol ne yapmam gerek ?

Son düzenleme:
Bu arada yeni fark ediyorum. Tek RAM performans kaybına neden olur. Özellikle APU sistemlerde bu kayıp daha fazla oluyor, ciddi derecede fazla. Dual yaparsan işlemci kullanımı düşer.

Yine de oyun içi ısı değerlerini de açarsanız iyi olur.

Bu arada yeni fark ediyorum. Tek RAM performans kaybına neden olur. Özellikle APU sistemlerde bu kayıp daha fazla oluyor, ciddi derecede fazla. Dual yaparsan işlemci kullanımı düşer.
Önceden 2133 kullanıyordum. Dün sipariş verdiğim 3000MHz geldi. Problem devam etmekte. Dual için sipariş verdim, bakalım düzelecekmi. Ama anlamadığım konu linkini verdiğim pc ile benim pc aynı. Oradaki pc de de ram dual değil fakat çok iyi performans alınıyor.

Başlangıç seçeneklerinden "-threads 8" i kaldırmayı deneyin, olmazsa "threads 4" yazıp deneyin, işlemciniz 4 çekirdek ama siz oyuna 8 olarak tanıtmışsınız.

Başlangıç seçeneklerinden "-threads 8" i kaldırmayı deneyin, olmazsa "threads 4" yazıp deneyin, işlemciniz 4 çekirdek ama siz oyuna 8 olarak tanıtmışsınız.
Format attım değişmesi gerekmiyormuydu? Fortmat’dan öncede aynı problem devam etmekte.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı