R3 2200G GTX 1050 Ti

jroc

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle iyi akşamlar. Sistem özelliklerim şu şekilde: Anakart: MSI B350M PRO-VD Plus. RAM: Vengeance LPX 2400MHz 1x8 GB DDR4. ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti. İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz 4 çekirdek. Aynı zamanda Corsair VS600 güç kaynağı ve 240 GB SSD mevcut. Bir ay öncesine kadar performans olarak bir sıkıntı yaşamıyordum. Fakat son bir aydır oyunlarda büyük performans düşüşleri yaşıyorum. Mesela CS:GO'da normalde 180-300 FPS alıyordum Low ayarlarda. Bugün CS:GO'ya girdiğimde ise 80-100'lere düşüyor (işlemci kullanım yüzdesi 40-50'lerde). Valorant'ta ise oyuna girdiğim an işlemci kullanımım bir anda 100'lere vuruyor ve kullanım yüzdesi 90-100 arası gidip geliyor ve ekran kartı kullanımım 40-50'lerde oluyor. Valorant'ta ise Low ayarlarda FPS 80-110 arasında gidip geliyor. Bu iki oyunda özellikle rakiple girdiğim mücadeleler esnasında FPS'im çok düşüyor. Bir ay öncesine kadar sistemim iki oyunda da performans olarak çok daha iyiydi fakat bir aydır böyle bir düşüş var. Yaklaşık üç kere format attım bir ay içerisinde yine de sorun düzelmedi. Önce işlemci alma kararı aldım fakat sonradan arkadaşlarımdan bazıları belki sorun işlemcide değildir dedi. Sizce ne yapmam lazım, tavsiye verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı