R3 2200G overclock nasıl yapılır?

valadia1

Femtopat
RAM
PATRİOT VİPER STEEL 8GB CL16 3200MHZ
Ekran kartı
VEGA 8
Anakart
GİGABYTE B450M S2H V2
İşlemci
RYZEN 3 2200G
Merhaba.
RAM'lerim 2x8 16 GB'dir.
APU sistem kullanıyorum, ufak bir hız aşımı yapabilir miyim? Yapabiliyorsam limitim nedir?
Not: Stok fan ile OC yapacağım.

Hocam ben R5 2400G kullanıyorum. Voltajı biraz düşürüp 3.950 GHz de stabiliteyi yakaladım ama sizinki nasıl olur bilemem her silikonun kalitesi farklı oluyor. Ayrıca ben sonradan ekran kartı aldım yani içindeki GPU aktif değil onun sayesinde de biraz voltaj düşürebildim diye düşünüyorum. Önemli olan birden değer girmek değil azar azar arttırmak deneye deneye en iyi değeri bulmalısınız.

Hocam ben R5 2400G kullanıyorum. Voltajı biraz düşürüp 3.950 GHz de stabiliteyi yakaladım ama sizinki nasıl olur bilemem her silikonun kalitesi farklı oluyor. Ayrıca ben sonradan ekran kartı aldım yani içindeki GPU aktif değil onun sayesinde de biraz voltaj düşürebildim diye düşünüyorum. Önemli olan birden değer girmek değil azar azar arttırmak deneye deneye en iyi değeri bulmalısınız.

Hocam 3,80 GHz de stres testi yaptım. Voltajı ise 1.3875 yaptım 10dakikalık test yaptım ve 75 dereceye kadar çıktı. 72 üstüne nadiren çıktı genelde 67-72 aralığında kaldı. Sizce normal mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı