R3 2200G sistem görüntü vermiyor

Clowf

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bundan 5-6 ay önce sistem topladım. Hayatımda ilk defa bilgisayar topladığım için heyecanlıydım ve maalesef bilgisayarcıdan topladım. 2 ay önce de köye gittim ve bilgisayarın kablolarını nereye takacağımı bilmediğim için kabloları çekmedim. Köyden geldikten sonra bilgisayarda takılırken birden siyah ekran verdi. Ne olduğunu şaşırdım. 1-2 gün bekledim ve durum hala çözülmemişti. Ardından aileme bahsettim bilgisayarcıya gösteririz dediler. Götürdük bilgisayarcıya sorun yok dediler. Kablo değiştirdim hala olmadı. Monitörden kaynaklanabilir dediler monitörü garantiye gönderdim orada da sorun yok dediler. Şimdi ekran kartını garantiye yolladım. Sizce prizle alakalı bir sorun olabilir mi? (bütün sürücülerim güncel)

Ryzen 3 2200G.
RX550 4 GB.
240GB SSD.
500W.
Rampage 144Hz 1ms monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok acelecisin galiba. Monitörde sıkıntı olacağını düşünüp hemen garantiye vermişsin önce bir televizyonda flan deneseydin. APU sisteme RX 550 4 GB alman zaten bir garip. Senin sorununa gelirsek pek anlamadım kullanırken birden ekran mı gitti? Bir de ekran kartını da hemen yollamasaydın garantiye , işlemcinin zaten grafik kartı var onla denseydin çalışıyor mu diye.

Çok acelecisin galiba. Monitörde sıkıntı olacağını düşünüp hemen garantiye vermişsin önce bir televizyonda flan deneseydin. APU sisteme RX 550 4 GB alman zaten bir garip. Senin sorununa gelirsek pek anlamadım kullanırken birden ekran mı gitti? Bir de ekran kartını da hemen yollamasaydın garantiye , işlemcinin zaten grafik kartı var onla denseydin çalışıyor mu diye.
Televizyon, televizyon ünitesine monte olduğu için onu denemedim bile. Dediğim gibi bilgisayar işlerinden fazla anlamadığım için gittim bilgisayarcıdan aldım. Hazır sistemdi. Benim sorunuma gelirsek, oyun oynarken veya bilgisayarda takılırken (her şeyde) ekran 10-15 dakika aralığında 40-50 saniye siyah ekran veriyor ve monitör kendini yeniden başlatıyor.

Geri
Yukarı