R3 2200G sistem nasıldır?

kibrekapilmayin

Decapat
Sağ olsun, @20 Percent önerisi ile bugün bir sistemde karar kılabildim. Ekran kartı olarak Radeon RX570 önerdi. Youtube'de ekran kartsız olarak bu işlemcinin testlerine ve oyun performansına baktım. AC Odessey başta olmak üzere, pek çok güncel oyunda sıkıntı yok. Tabii bu oyunda OC olmadan FPS değeri 30'larda. Bu hususta üç sorum olacak:

1: R3 2200G ile oyundayken video kaydını da düşünürsek, ileriye dönük güncel oyunlarda FPS değeri açısından nasıl bir performans alırım? Şimdilik tatmin edici olacak ise 3300 beklemek yerine bunu alıp ileride ekran kartını dahil edebilirim. Eğlenceden ziyade yatırım amaçlı alırım. Kursağımda kalsın istemem. Güncelde en az iki sene kadar götürebilmeli.

2: Anakartı alacağımız yerle önceden görüşüp BİOS güncellemesi istediğimizi belirtiyoruz sanırım. Diğer konularda öyle yazılmış. Bu olduğu takdirde işlemciye OC yapabilir miyim? Önerir misiniz?

3: İleride Windows kurmak için 120 GB SSD almak performans açısından ciddi artış sağlar mı?

Teşekkürler.

AMD Ryzen 3 2200G İşlemci, 3.5/3.7GHz AM4
Gigabyte GA-A320-DS3 AM4 Ryzen DDR4 Dvi-D Usb3.1
Corsair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz C16 Ram
Toshiba P300 1 TB SATA 3 7200 RPM
FSP Hyper K 500 500W 80+ EU kutusuz Güç kaynağı
Dark N5 3x12cm Mavi Led Fanlı Full Temperli Cam Yan Panel USB 3.0 Bilgisayar Kasası
SAMSUNG C24F390 Va

2-
GA-A320-DS3 (rev. 1.x) | Motherboard - GIGABYTE Global
Anakartın revizyon sürümünü almadan önce mağazaya sorup teyit edebilirsiniz. Bu anakart için Revizyon 1.x sürümünde BIOS update ihtiyacı görünmüyor.

3-
HDD yerine bu SSD'yi alıp ileride HDD'de alabilirsiniz. Ya da depolama ihtiyacı fazla ise önce HDD alıp ileride bütçeye göre bir SSD'de alabilirsiniz. SSD seri ve hızlı bir kullanım açısından çok fark oluşturur günlük kullanımda. Öneririm.
Adata SU650 240 GB

Maksimum bütçeni verirsen daha iyi bir öneride bulunabilirim?

LCD dahil en fazla 3000 lira. İleride belki ekran kartı eklenebilir ama ilk etapta ona gerek bırakmayacak şekilde güncel oyunları (2018 ve sonrasını) rahatça oynayıp video kaydı alabilecek bir sistem arıyorum.

2-
GA-A320-DS3 (rev. 1.x) | Motherboard - GIGABYTE Global
Anakartın revizyon sürümünü almadan önce mağazaya sorup teyit edebilirsiniz. Bu anakart için Revizyon 1.x sürümünde BIOS update ihtiyacı görünmüyor.

3-
HDD yerine bu SSD'yi alıp ileride HDD'de alabilirsiniz. Ya da depolama ihtiyacı fazla ise önce HDD alıp ileride bütçeye göre bir SSD'de alabilirsiniz. SSD seri ve hızlı bir kullanım açısından çok fark oluşturur günlük kullanımda. Öneririm.
Adata SU650 240 GB

İşte böyle küçük ama önemli detaylar çok değerli oluyor. Anakart konusunda notumu aldım. SSD fiyatı HDD'ye göre daha avantajlı sayılır. İlk etapta 240 GB SSD daha mantıklı bence de. Bir süre için anakart destekliyorsa, elimde SATA 120 GB ve yine SATA 240 GB diskler bulunmakta. Onları depolama için kullanabilirim sanıyorum.

@SouL32tr kardeş biliyoruz öyle olduğunu ben RAM slotlarını düşündüğüm için tek modül önerdim, arkadaşıma da sistem topladım şimdilik 8GB tek modül ile idare ediyor yakın zamanda aynı RAM'den bir tane daha alıp çift kanal kullanacak böyle yapması daha doğru olur. 1-2 ay gibi süreyi düşük performans ile kullanarak yaşasın, sonradan kendisine alır bir tane daha rahat eder.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı