R3 2200G sistemde Discord arkada çalışırken oyunlarda ani FPS düşüşü

Emirhan Polat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Valorant oynuyorum ve arkada Discord'da arkadaşlarımla konuşuyorum fakat oyunda karşı taraf ile çatışmaya girdiğimde oyun inanılmaz drop yiyor ve onun dışında oyun genel olarak 1-2 saniyeliğine drop yiyor ve bu durum çok can sıkıcı olmaya başladı. Bunun dışında FiveM tarzı oyunlarda da render sorunu yaşıyorum işlemciden dolayı. CPU %100 kullanılırken GPU %20-%30 kullanılıyor ve ben bu sorundan acayip şikayetçiyim. Bir işlemci bu kadar kötü olamaz. Valorant'taki drop sorununu telefondan Discord'a girip çözebiliyorum fakat bunun başka bir çözümü yok mudur? Acaba termal macunu yenilemek mi gerekiyor? Kasayı alalı 1.5-2 yıl oluyor. Lütfen yardım edin arkadaşlar. Aşağıdaki resimde Valorant oynarken CPU ve GPU durumum.

1622799663201.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'un genel sıkıntısıdır bu %100 CPU'ya da yüksek kaynak tüketimi, benim de başımdan geçti bu sorun ve denemediğim çözüm kalmadı ama nafile, benim size önerim sürüm düşürün ben öyle çözdüm ( %100 CPU sorunu varken CS:GO'da Max 45 FPS, sürüm düşürdükten sonramin 100 FPS ) ( sorun Windows 10 sorunudur, işlemci ile alakası yoktur, varsa bile 1000/1 )

Geri
Yukarı