Çözüldü R3 2200G sistemde yeşil ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alpy52

Zeptopat
Daha fazla  
İyi günler,
Babama iş için kullanması amacıyla bir PC topladım.
Sistem:
AMD Ryzen 3 2200G APU işlemci.
MSI B450M A Pro Max anakarta sahip, ekran kartı takılı değil iş kullanımı olacağından APU tercih ettik.
Öncellikle ilk çalıştırmayı 75Hz'lik ASUS monitörümde yaptığımda görüntü gelmedi ve ekranda out of range yazısı çıktı.
Ardından ana monitörüm olan ViewSonic'in 144 Hz'lik monitöre taktığımda görüntü geldi ve USB üzerinden Windows kurulumunu yaptım.
Kurulumdan sonra Windows güncellemelerini yaptım herhangi bir sorun yoktu.
Güncellemeler gereği PC'yi yeniden başlattıktan sonra ise Windows'un şifre girme alanı açıldıktan sonra PC ekranı yeşil oluyor. Ve ne yaparsam yapayım gitmiyor. Windows anahtarını henüz girmedim deneme sürümü. Monitörler bozuk değil benim aktif kendi PC'mde kullandığım monitörler. Sizce sorun nedir, çözümü için ne yapmalıyım?

Çözüm

Sorunum driverı yüklememle beraber çözüldü. Yeşil ekrandan kurtulmak için önce BIOS'a girip boot ayarlarından 1. sıraya UEFI USB'yi seçip baştan Windows kurdum ardından AMD'nin sitesinden driverları yükledikten sonra sorunum çözüldü ve iki monitörden de 1080p görüntü alabiliyorum artık. İleride benzer bir sorunla karşılaşan olursa dediklerimi yapabilir iyi forumlar.

Zaten sürücü kaynaklı bir sorundu. Tekrar kurmaya gerek yoktu. Sürücü kurmak yeterli olurdu.

Anladım hocam. Güvenli Mod'da da yapabilirdiniz. Önemli olan sürücü kuruldu ve sorun çözüldü. Sisteminiz hayırlı olsun.

Geri
Yukarı