R3 2200G sistemde Oyundayken ekran gitti

Er73748

Kilopat
Makaleler
10
Merhaba bugün bilgisayarı açtım fakat görüntü gelmedi. Birkaç kere açıp kapattım fakat gelmedi ama sonradan geldi. Buraya kadar normal bir görüntü hatası. Bundan sonra ben CS:GO oyununa girdim maç bitmesine yakın ekran gidip gelmeye başladı. Panikeyip masaüstüne döndüm ve ekran titremeye başladı. Ben sürücü güncellemesi olduğunu zannediyorum. Ne olabilir?
Sistem:
Monitör Philips 170C.
İşlemci R3 2200G
Ekran kartı RX570.
8 GB RAM.
Not: Monitöre dönüştürücü ile bağlanıyorum.

Sürücü güncellemesi değil bence zamet olmazsa görev çubuğunda ki başlat ve arama menüsü çalışıyor mu kontrol edebilir misin? Çalışmıyorsa sürücü güncelleştirmesi olabilir. Ama eğer ki öyle bir sıkıntı yoksa büyük ihtimalle kablolarda ve bağlantılarda bir sıkıntı vardır bir kabloları değiştir. Portlarda da sıkıntı olabilir ekran kartında da sıkıntı olabilir ana kartında da.

Tamamen dönüştürücü ile alakalı bir durum. Dönüştürücüde ısınma var mı?

Bilmiyorum bakmamıştım.
Sürücü güncellemesi değil bence zamet olmazsa görev çubuğunda ki başlat ve arama menüsü çalışıyor mu kontrol edebilir misin? Çalışmıyorsa sürücü güncelleştirmesi olabilir. Ama eğer ki öyle bir sıkıntı yoksa büyük ihtimalle kablolarda ve bağlantılarda bir sıkıntı vardır bir kabloları değiştir. Portlarda da sıkıntı olabilir ekran kartında da sıkıntı olabilir ana kartında da.

Kabloyu kontrol edeceğim.

Büyk bir ihtimal dönüştürücün VGA to HDMI şeklinde bir dönüştürücü herhalde ama bir dönüştürücü ekran kartı kadar güçlü olamaz o yüzden de bir sıkıntı var.

Geri
Yukarı