R3 2200G sisteme anakart tavsiyesi

Muhammetcevher

Zeptopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar.
Daha önce açtığım konu bir APU sistem toplamak için tavsiyelerinizi istemiştim. Şöyle bir sistem sipariş ettim:

AMD Ryzen ™ 3 2200G.
ASRock B450M-HDV r4.0.

Kingston HyperX Fury RGB DDR4 16 GB(2x8GB) 3200MHz.
Samsung 860 EVO 250GB.
Dark Diamond Pro 600W.

Bana gönderilen ürünün anakartında bir arıza vardı. Statik elektriğini boşaltmıyor, bu yüzden de ekrana görüntü vermiyordu. Teknik servis sorunu halletti. Ve aynı anakartın sıfırını tekrar taktılar. Ancak benim elimde anakart değiştirme imkanı var şu anda. Sistem henüz teknik serviste olduğu için yarına kadar yeni bir anakart almayı düşünüyorum.

Sitede satılan ve benim alabileceğim fiyatta olanlar şunlar:
ASRock B450M-HDV - ASRock B450M PRO4 socket AM4 - ASRock B550M-HDV am4.
Gigabyte B550M-S2H 5100MHz
MSI A320M-A Pro Max.

Bütçeyi biraz zorlayarak sitede satılan en ucuz ASUS anakartı ASUS Prime B550M alabilirim.
Sizce hangisini almalıyım ya da şu an kullandığım anakart kalsın mı?

Eğer kartın sıkıntısızsa gayet güzel bence, değiştirip para harcama boşuna derim

B450M S2H bakabilirsiniz, gördüğüme göre şu an forumdaki herkes Ryzen 3 2200G alma peşinde. Umarım tükenmez banada kalır😁.

gördüğüme göre şu an forumdaki herkes Ryzen 3 2200G alma peşinde. Umarım tükenmez banada kalır😁.
Herkes ekran kartından ümit kesip APU toplamaya yöneldi çünkü. Malum fiyatlarda da en mantıklı seçim 2200G. Elinizi çabuk tutun derim :D

Teşekkürler :)
Eğer kartın sıkıntısızsa gayet güzel bence, değiştirip para harcama boşuna derim
teşekkürler :) Şu anlık ben de değiştirmemekten yanayım. Asusa gönlüm kayıyor ama üzerine yaklaşık 800 tl vermek lazım o da çok fazla
B450M S2H bakabilirsiniz, gördüğüme göre şu an forumdaki herkes Ryzen 3 2200G alma peşinde. Umarım tükenmez banada kalır😁.
Herkes ekran kartından ümit kesip APU toplamaya yöneldi çünkü. Malum fiyatlarda da en mantıklı seçim 2200G. Elinizi çabuk tutun derim :D
Gerçekten öyle piyasa katliam gibi.
umarım bulabilirsiniz.
Herkese çok teşekkür ederim arkadaşlar var olun :)
Alabileceğim anakartların çoğu özellik olarak birbirine benzer gibi . tek düşüncem dayanıklı olması yönünde. Asrock markayı beğenenler çok olsa da beğenmeyenleri yerden yere vuruyor kararsızlığım bu yüzden

APU sistem için A320 anakart yeterli ama ilerde sistemi yenileyecekseniz B550 almak daha mantıklı olur.

Haklısınız ne olur ne olmaz bence de mantıklı. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı