ibrahimcelik

Hectopat
Merhaba öncelikle direkt olarak sistemi yazayım sonra açıklamayı yapayım;
Gigabyte B450-S2H
DDR4 RAM 2x8 2666 MHz.
SSD 240 GB SanDisk.
İşlemci: Ryzen 3 2200G.
Ekran kartı: GTX 750 Ti.

Şöyle ben MSI A320 kullanıyordum BIOS güncelleme yaptım yine de dahili GPU çalışmadı ( Ryzen 3 2200G ) sonrasında harici ekran kartıyla denedim yine görüntü gelmedi.
Ve eski işlemcimi takınca harici ekran kartıyla beraber ( Ryzen 3 1300X ) çalıştı biliyorum zaten her neyse sonra arkadaşa götürdüm internet Cafe işletiyor sonra o da B450 chipsetli anakartla kendi harici ekran kartını taktı, ve benim işlemciyide ( Ryzen 3 2200G ) çalıştı görüntü geldi sonrasında. Harici ekran kartını çıkartmasını istedim çıkarttı.

Sonra ben sadece işlemci çalışssın o görüntü verecek mi diye HDMI kablosunu işlemciye bağladım ( R3 2200G ), harici ekran kartını çıkarttı ve hatta biraz geç oldu 15 saniye sonra görüntü geldi neyse dedim yeni anakart alayım o zaman güncellediğim halde çalışmamıştı sonrasıında. B450 S2H aldım taktım o dahali GPU'lu işlemciyi ve görüntü gelmedi.

Sonra eski işlemciyi ve harici ekran kartını taktım o şekilde BIOS güncelledim B450 olmasına rağmen sonra R3 2200G taktım sadece çalışmadı, yanında harici ekran kartını taktım GTX 750 Ti bu arada yine çalışmadı. Not olarak kabloma ile sıkıntı yok çünkü eski işlemcim çalışıyor görüntü veriyor harici ile. RAM çıkarttım taktım yani hiçbir şey anlamadım nasıl yapacağım anlamadığım kısım şu harici ekran kartı ile taktığım halde niye çalışmıyor? Tekrar söyleyeyim arkadaşlar kablomada hiçbir sıkıntı yok GB B450 S2H.

2200G ile sistem açılıyor ama görüntü mü gelmiyor yoksa hiç mi hareket yok? Sistemi tek RAM ve ekran kartsız olarak çalıştırmayı deneyin, BİOS pilini çıkartıp bir 5dk bekleyin ayrıca. Güç kaynağından kaynaklandığını sanmıyorum, iki işlemcinin de güç tüketimi aynı.

2200G ile sistem açılıyor ama görüntü mü gelmiyor yoksa hiç mi hareket yok? Sistemi tek RAM ve ekran kartsız olarak çalıştırmayı deneyin, BİOS pilini çıkartıp bir 5dk bekleyin ayrıca. Güç kaynağından kaynaklandığını sanmıyorum, iki işlemcinin de güç tüketimi aynı.
fanlar dönüyor ekran kartsız çalıştırdım , bios çıkarıp taktım yine olmadı 650 watt psu
Güç kaynağınızın gücü yetmiyor olabilir.
nasıl olsun yük altında bile tutmuyorum boşta nasıl yetmesinki 650 watt psu
Götürdüğünüz yerdeki kasa ile kullandığınız kasa ve PSU aynı mı?
hayr

Son düzenleme:

Geri
Yukarı