R3 2200G sistemin oyun performansı

Madem bilmiyorsunuz, konuşmayın. Arkadaş "RAM çift kanal olmalı" derken performansın artacağını söylüyor. Bu konuda da çok haklı. RAM çift kanal olursa en az %80 ile %90 performans farkı oluşuyor. LoL'de 60 FPS ile 120 FPS arasında çok fark var inanın bana. Ayrıca en düşük FPS de daha yüksek oluyor. Tabii tek kanal RAM herhangi bir şeye engel değil, ama zaten aynı miktarı çift kanala harcayıp performansı neredeyse ikiye katlayabilecekken neden böyle boş şeyler konuşuyorsunuz? 8x1 ile 4x2 arasında bile uçurum varken bu aşağıdaki yorumu nasıl yapabiliyorsunuz anlaması güç.

Hocam siz 3000 MHz 8 GB bir RAM'in kaç lira olduğunu biliyor musunuz para gökten yağmıyor arkadaş demişki Online oyun oynayacağım bir kere 120 FPS bile alsa 144 Hz bir monitöre ihtiyaç duyacak o da extra bir para sanki biraz abartmışsınız ben R3 2200G kullanıcısıyım Online oyunları çok rahat oynuyorum ve bu konuyu açan arkadaş esporcu değil zevkine oynayan biri ve eminim ki LoL'de 8 GB RAM ile 60 FPS ustu alabilir lütfen bilmeden konuşmayın konuyu açan kişininde kafasını karıştırıyorsunuz illaki 16 GB RAM diye bir şey yok.
Ne kadar 8x2 RAM performansı ikiye katlasada fiyatı da ikiye katlıyor.

Madem bilmiyorsunuz, konuşmayın. Arkadaş "RAM çift kanal olmalı" derken performansın artacağını söylüyor. Bu konuda da çok haklı. RAM çift kanal olursa en az %80 ile %90 performans farkı oluşuyor. LOL'de 60 fps ile 120 fps arasında çok fark var inanın bana. Ayrıca en düşük FPS de daha yüksek oluyor. Tabii tek kanal RAM herhangi bir şeye engel değil, ama zaten aynı miktarı çift kanala harcayıp performansı neredeyse ikiye katlayabilecekken neden böyle boş şeyler konuşuyorsunuz? 8x1 ile 4x2 arasında bile uçurum varken bu aşağıdaki yorumu nasıl yapabiliyorsunuz anlaması güç.
Biz çift kanallı yaparken performans olmayacak demedik ki, ve ayrıca 4x2 RAM şöyle olur. Birinci kanal'daki 4GB RAM 2GB olur çünkü 2GB APU kullanıyor. İkinci kanal'daki 4GB, 2GB ile ayrı çalışır ve bunun %80 ila %90 performans farkı olacağından bahsetmişsin bence bu doğru bir fikir değil.

Biz çift kanallı yaparken performans olmayacak demedik ki, ve ayrıca 4x2 RAM şöyle olur. Birinci kanal'daki 4GB RAM 2GB olur çünkü 2GB APU kullanıyor. İkinci kanal'daki 4GB, 2GB ile ayrı çalışır ve bunun %80 ila %90 performans farkı olacağından bahsetmişsin bence bu doğru bir fikir değil.

Böyle bir şeyin mümkün olduğunu düşünüyorsanız 8x2 RAM takıldığında da aynı şeyin olması gerekir, yani sizin mantığınızla hiçbir zaman çift kanal çalışmaz. Böyle bir şey mümkün değil. Biraz araştırın.

Hocam siz 3000 MHz 8 GB bir RAM'in kaç lira olduğunu biliyor musunuz para gökten yağmıyor arkadaş demişki Online oyun oynayacağım bir kere 120 FPS bile alsa 144 Hz bir monitöre ihtiyaç duyacak o da extra bir para sanki biraz abartmışsınız ben R3 2200G kullanıcısıyım Online oyunları çok rahat oynuyorum ve bu konuyu açan arkadaş esporcu değil zevkine oynayan biri ve eminim ki LoL'de 8 GB RAM ile 60 FPS ustu alabilir lütfen bilmeden konuşmayın konuyu açan kişininde kafasını karıştırıyorsunuz illaki 16 GB RAM diye bir şey yok.
Ne kadar 8x2 RAM performansı ikiye katlasada fiyatı da ikiye katlıyor.

Ben hiçbir zaman 8x2 kullanılmalı demedim. 4x2 de olur. Ama çift kanal kullanılması performansı neredeyse iki katına çıkarır. Ben kimsenin kafasını karıştırmıyorum. 8x1 ile 4x2 RAM fiyatları birbirine çok yakın. APU işlemciler RAM'i kullandıkları için çift kanal ve yüksek frekans olduklarında performansları artıyor. Bu kafa karışıklığı değil, tam tersi karışıklığı gidermedir. Siz bilmiyorsunuz diye herkesi aynı zannetmeyin. Ayrıca 120 fps alması demek en düşük fps'nin de büyük oranda artması demektir. Yani 60 fps alırken en düşük 40'a düşüyorsa, 120 alırken yine ortalama 80-90 gibi bir değere düşer. Bu da akıcılığın devamı anlamına gelir. Bilmeden konuşmayın yazmışsınız bir de, kendim de kullanıyorum aynı sistemi, RAM'leri özellikle bu şekilde aldım, ki performansı maksimumda tutayım. Tuttum da. Internette izlediğim videoların çoğundan yüksek fps alıyorum oyunlarda.

Geri
Yukarı