R3 2200G ve GTX 1050 Ti sisteme yükseltme tavsiyesi

onurxyle

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Ben genelde Knight Online, Xplane 11, Microsoft Flight Simulator X ve CS:GO oynayan birisiyim. Knight Online'de yayın yapmak istiyorum. 2000 TL Max bütçe ile bilgisayarımı Intel'e çevirme düşüncem var. Knight Online tek çekirdek kullandığı için şu anki sistemimde kasmalar oluyor ve i5-9400F öneriyor herkes. Sizce ne gibi bir eklenti yapmalıyım?

Şu anki sistemim:

MSI A320M PRO-VH Plus anakart.
AMD Ryzen 3 2200G.
GTX 1050 Ti.
2x8 16 GB Corsair 3000HZ RAM.
120 GB SSD James Donkey.
Power Boost 500W PSU (bunuda değiştir diyorlar)​

Hocam arkadaş Knight oynuyor oyunun ekran kartıyla zerre alakası yok. AMD sistem kas gücü bakımından ne kadar güçlü durursa dursun oyun tek çekirdek performansına bakıyor 3600'den bile daha fazla performans verir i5 9400F. Anakart ve işlemciyi satıp 3600 ve B450M S2H alması sistemin uzun ömürlü olmasını sağlar.
O iki işlemci arasında tek çekirdek performansı olarak abartı bir fark yok. Elinde hazır anakart varken de masraf yapmaya gerek yok anakartı sat işlemciyi sat sonra onları yenile gerksiz o kart zaten 3600 rahat çalıştırır. Anakart değişimine ne gerek var. Başka oyun oynamayacaksa ekran kartı da almasın 1300 TL ye kurtarır işi hatta 4. nesil kartlar çıkınca onları bile destekler o kart

SSD ve PSU'yu satın, yerine yenilerini alın. SSD olarak WD Green 240 GB, PSU olarak FSP500-60AHC 500W alabilirsiniz. Ayrıca işlemci ve anakartı satıp i5 9400F'ye geçebilirsiniz. Veya ekran kartını yükseltebilirsiniz. Çok düşük bir kart.

SSD ve PSU'yu satın, yerine yenilerini alın. SSD olarak WD Green 240 GB, PSU olarak FSP500-60AHC 500W alabilirsiniz.

Hocam adama niye gereksiz masraf yaptırıyorsunuz. Tamam başta o eşeği almaması lazımdı ama almış şu anda çalışıyor. Neden satıp masraf yapsın PSU'da ha keza öyle

Hocam adama niye gereksiz masraf yaptırıyorsunuz. Tamam başta o eşeği almaması lazımdı ama almış şu anda çalışıyor. Neden satıp masraf yapsın PSU'da ha keza öyle
PSU kalitesiz bir markanın. Allah korusun bir kaza oldumu bütün sistem çöp olabilir, SSD kısmına gelirsek belli bir süre sonra bozulursa içindeki verileri de kurtaramadan bozulacak, ki daha kaliteli bir markanın SSD'sini alırsa uzun ömürlü olur.

PSU kalitesiz bir markanın. Allah korusun bir kaza oldumu bütün sistem çöp olabilir, SSD kısmına gelirsek belli bir süre sonra bozulursa içindeki verileri de kurtaramadan bozulacak, ki daha kaliteli bir markanın SSD'sini alırsa uzun ömürlü olur.

Orası kendi bileceği iş de o bütün disklerde olan bir durum Samsung'ta alsan garanti kimse veremez o yüzden önemli verilerini diskte taşımayacaksın ben WD yüzünden çok veri kaybettim Seagate yüzünden de kaybettim James tavsiye edilmez tamam ama çok da şey değil aldın 1 ay sonra bozulacakta değil kullansın işte ama bir gün bozulabileceğini de aklında bulundursun PSU kısmında haklısınız 80+ sertifikası olan düzgün bir marka alsa iyi olur. Ama ben PSU yüzünden sistemin yanacağını düşünmöüyorum. Ama şans bu geleceği tutar risk almaya değmez önlem alabilecekken

Orası kendi bileceği iş de o bütün disklerde olan bir durum Samsung'ta alsan garanti kimse veremez o yüzden önemli verilerini diskte taşımayacaksın ben WD yüzünden çok veri kaybettim Seagate yüzünden de kaybettim James tavsiye edilmez tamam ama çok da şey değil aldın 1 ay sonra bozulacakta değil kullansın işte ama bir gün bozulabileceğini de aklında bulundursun PSU kısmında haklısınız 80+ sertifikası olan düzgün bir marka alsa iyi olur. Ama ben PSU yüzünden sistemin yanacağını düşünmöüyorum. Ama şans bu geleceği tutar risk almaya değmez önlem alabilecekken
Eskiden birkaç konu görmüştüm PSU ile ilgili isterseniz atayım. Şans eseri o sistem giderse yazık olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı