R3 2200G ve RX 570 için 500W PSU yeterli mi?

Havun

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
AMD R3 2200G APU
GSKILLS 4X2 3000 MHZ RAM
GİGABYTE A320M HD2 ANAKART
1TB SEAGATE BARRACUDA
500W Powerboost

Sistem şu anda böyle fakat yeterli gelmemeye başladı. Bu sebepten dolayı şu ekran kartını almaya karar verdim:
MSI RX 570 Armor 4G OC DDR5 256bit 3xHDMI

Fakat sistemdeki güç kaynağım ekran kartını aldıktan sonra yeterli gelecek mi bilmiyorum. Danışmak istedim yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum :D

Birde ekran kartı ile işlemcinin oyun testlerine baktım herhangi bir darboğaz yok gibi gördüm ama emin değilim bu konudada yardımcı olur musunuz :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeterli gelicektir. RX 570'li sistemimde 400W PSU var ve sorunsuz kullanmaktayım. Elinizdeki PSU yeterli gelecektir fakat, 500W olmasına rağmen Powerboost güvenilir bir marka kesinlikle değil. En azindan 12W kanalından verdiği güç sisteminize yeterli. Bütçem yok bununla idare etmek zorundayım derseniz tabiki kullanın. İlk fırsatta o PSU'dan kurtulmanın yoluna bakmanızı tavsiye ederim.
Birde ekran kartı ile işlemcinin oyun testlerine baktım herhangi bir darboğaz yok gibi gördüm ama emin değ
Ryzen 2200G ve RX 570 ile fiyatlarını baz aldığımızda güzel bir ikili. Darboğaz yapmaz. Şimdi 300 TL verip şunu al veya 200 TL verip şunu ekle dersek konu yılan hikayesine döner. O yüzden işlemciniz ve ekran kartınız birbirini besleyebilecektir ve sizi üzmeyecektir.
Sistem şu anda böyle fakat yeterli gelmemeye başladı. Bu sebepten dolayı şu ekran kartını almaya karar verdim:
MSI RX 570 Armor 4G OC DDR5 256bit 3xHDMI
Bu arada, soğutma ve malzeme kalitesi daha iyi olan, Sapphire Nitro+ Amd Radeon RX 570 4GB 256 GDDR5 alın. MSI'da kullanılan soğutma giriş seviyesi bir soğutmadır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı