R3 2200G ve RX 570 Sistemin Birden Kapanması

• Konuyu başlatan muzan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 823

muzan

Kilopat
Makaleler
18
2-3 Gündür bilgisayarım durup dururken kapanıyor. Sadece oyun oynarken kapansa ısınmadan kaynaklı diyebilirdim. Ancak internette gezinirken hatta boşta dururken bile kapanıyor. Bu kapanmalar ani ve zamansız oluyor. Sistem özelliklerim aşağıdadır. Yardımlarınızı bekliyorum.

İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G Quad-Core 3.5GHz
Anakart: MSI B350M PRO-VD Plus
Ekran Kartı: Asus ROG Strix RX570 O4G Gaming
Bellek: Kingston HyperX Fury Black DDR4-2400Mhz C15 8GB
Sabit Disk: Western Digital Caviar Blue 1TB 7200rpm 64MB
Kasa: Phanteks Eclipse P300 / Kasa Fanı: FSP CF12F 1000rpm, 39.4cfm
Güç Kaynağı: Corsair VS Serisi 600W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin yaşadığın durum benim eski bilgisayarımda da oluyordu. Benimkinde sorun Anakartta bulunmuştu.Büyük ihtimalle sorun anakarttadır.

Ayrıca bu sorun yaşandıktan sonra bilgisayar açılırken anakartta normalde yanmayan beyaz bir led yanıyor ne anlama geliyor bilmiyorum ama can sıkıcı olmaya başladı.

Tam olarak hangi LED yanıyor? Orada 4 tane LED olması lazım Bir daha olduğunda hangi LED'in yandığına bakın.

En yakın zamanda ekleyeceğim görüntü.
Sistemi overclocklu kullanıyorum ama yeni yaptığım bir şey değil ve ısı değerleri normal gibi. Bu sebepten oluyor olabilir mi?

En yakın zamanda ekleyeceğim görüntü.
Sistemi overclocklu kullanıyorum ama yeni yaptığım bir şey değil ve ısı değerleri normal gibi. Bu sebepten oluyor olabilir mi?
Hocam aynı işlemciyi ve ekran kartını kullanıyorum şuan. B450 anakartta bile 3.9GHZ üzeri sistem kilitleniyor. GHZ'i düşürmenizi tavsiye ediyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı