R3 2200U düşük FPS

Poseglo

Hectopat
Daha fazla  
Sistem özellikleri:
Ryzen 3 2200U
Radeon 535
8 GB RAM 2133MHz
Driver sürümü:
20.4.2

Herhangi bir oyuna girdiğimde CPU ve GPU kullanımlarım 40-50 civarı seyrediyor fakat FPS'im çok düşük. Misal GTA 5 en düşük ayarlarda iken 15-20 FPS arası alıyorum fakat kullanımlar 40'larda geziyor. Aynı şekilde CS:GO'da kullanımlar 40 civarı ve FPS'im 45-60. 20.12.1/20.11.2/20.9.2 gibi sürücülerde test etmeme rağmen hala fark eden bir şey yok. Son 1 ay içinde olmaya başladı ondan öncesi 80-95 ara sıra 100 kullanımlarım vardı ve FPS değerlerim gayet iyiydi. Görev yöneticisinden yüksek performans ve gerçek zamanda ayarlamama rağmen olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özellikleri:
Ryzen 3 2200U
Radeon 535
8 GB RAM 2133MHz
Driver sürümü:
20.4.2

Herhangi bir oyuna girdiğimde CPU ve GPU kullanımlarım 40-50 civarı seyrediyor fakat FPS'im çok düşük. Misal GTA 5 en düşük ayarlarda iken 15-20 FPS arası alıyorum fakat kullanımlar 40'larda geziyor. Aynı şekilde CS:GO'da kullanımlar 40 civarı ve FPS'im 45-60. 20.12.1/20.11.2/20.9.2 gibi sürücülerde test etmeme rağmen hala fark eden bir şey yok. Son 1 ay içinde olmaya başladı ondan öncesi 80-95 ara sıra 100 kullanımlarım vardı ve FPS değerlerim gayet iyiydi. Görev yöneticisinden yüksek performans ve gerçek zamanda ayarlamama rağmen olmadı.
8GB Ram yetmez, 8 daha ekleyin.

Sistem özellikleri:
Ryzen 3 2200U.
Radeon 535.
8 GB RAM 2133MHz.
Driver sürümü:
20.4.2.

Sistem kötü hocam ne deyim biraz iyileştir Ryzen 3'ü 5 yap RAM'i 8 daha arttır eğer laptopsa sorun normal laptop her gün performans kaybeder çünkü.

Hocam APU sistemde Dual Channel RAM performans olarak cidden bayağı fark ediyor. Aynı marka ve modelden bir 8 GB daha RAM alınız, performans farkını göreceksiniz.
Tamadır. Fakat anlamadığım 1 ay önceye kadar herşey normaldi. Format attım yeni sürücüleri kurdum böyle oldu. Eski sürücüleri denedim düzelmedi.
Sistem kötü hocam ne deyim biraz iyileştir Ryzen 3'ü 5 yap RAM'i 8 daha arttır eğer laptopsa sorun normal laptop her gün performans kaybeder çünkü.
Anlıyorum hocam teşekkür ederim.

Laptop değil mi? Laptopsa işlemci yükseltmesi biraz zor olur.
Hocam APU sistemde Dual Channel RAM performans olarak cidden bayağı fark ediyor. Aynı marka ve modelden bir 8 GB daha RAM alınız, performans farkını göreceksiniz.

Önceden bir sorun olmayıp şimdi böyle bir sorun olması ilginç bence sorun Ram'de değil başka bir yerde.
Donanımsal olarak olabilir yakın zamanda düşürdünüz mü yani hasar gördü mü?
@Poseglo

Laptop değil mi? Laptopsa işlemci yükseltmesi biraz zor olur.

Önceden bir sorun olmayıp şimdi böyle bir sorun olması ilginç bence sorun Ram'de değil başka bir yerde.
Donanımsal olarak olabilir yakın zamanda düşürdünüz mü yani hasar gördü mü?
@Poseglo
Hayır.
Oyunlarda harici ekran kartıyla denediniz mi?

Oyunlar harici ekran kartı ile çalışıyor zaten hocam.
Çözümü kime vereceksiniz :D?
1-2 gün kesin çözüm bekleyeceğim. Olmazsa vericem hocam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı