R3 2300X işlemciye OC yapılır mı?

burakbey92km

Decapat
Son düzenleyen: Moderatör:
Frenzy 2370 [Yavuz Selim] | R3 3200G ASUS Rog Strix RX 570 O4G 8GB DDR4 240GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com bilgisayar bu.
İşlemciyi Ryzen 3 2300X olarak değiştirdim.
SSD yok.

Overclock yapılmalı mıdır? FPS farkı olur mu? Şu an 250-400 arası alıyorum fakat 300'ün altına düşmesini istemiyorum. Sisteme zararı olur mu? Faydası nedir? Sıvı soğutucu gerekli mi? Bilgilendirir misiniz?
Overclock zorda kalmadiysaniz yapmayin performans aman aman iyileşme olmaz.OC bilmiyorsaniz sisteme zarar verebilirsiniz overclock önermiyorum.İllaki yapicam diyorsaniz sıvı soğutma şart değil hava soğutmada olur lakin stok soğutucu olmaz az masraf etmeniz gerekiyor.
Frenzy 2370 [Yavuz Selim] | R3 3200G ASUS Rog Strix RX 570 O4G 8GB DDR4 240GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com bilgisayar bu.
İşlemciyi Ryzen 3 2300X olarak değiştirdim.
SSD yok.

Overclock yapılmalı mıdır? FPS farkı olur mu? Şu an 250-400 arası alıyorum fakat 300'ün altına düşmesini istemiyorum. Sisteme zararı olur mu? Faydası nedir? Sıvı soğutucu gerekli mi? Bilgilendirir misiniz?
Ayrıca sizin için 300 fps in ne önemi var monitörünuz kaç hz ise o kadar fps yeterlidir örnek 144hz ise 144fps altina düşmedikçe (CSGO dan bahsettiğinizi sanıyorum) sizi rahatsiz bile etmesin oyunun keyfini cikarin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı