R3 2300X RX 580 darboğaz olur mu?

ardamatt

Kilopat
Az önce 2.el toplama bilgisayarlara bakarken bir ilan gördüm ve çok dikkatimi çekti.
Özellikleri,
İşlemci: Ryzen R3 2300X 3.5GHz.
Anakart: Gigabyte A320M 3200MHz.
RAM: G-skill tridentz 8 GB 3000MHz.
Ekran kartı: MSI RX580 8 GB Gaming X.
Power: 600W 80+ Bronze.
Harddisk: Seagate 1TB.
SSD: Toshiba TR2000 240GB.
Ve RGB kasa.

Öncelikle aklımdaki tüm soruları soracağım.
Bu sistem 3600TL, ve almayı düşünüyorum değer mi?
Ekran kartı işlemciye göre fazla geldi, sorun çıkarır mı?
Ve son olarak sistemi aldım diyelim, SSD'nin içine oyun mu kurmalıyım yoksa Windows mu?

Hocam 3600'e daha kaliteli bir kasa toplayabilirsiniz. Ekran kartı ile işlemci göz boyasada benim gözümde bu sistem yetersiz.
Hiç olmadı APU sistem alıp uzun bir süre idare edip azıcık daha para topladıktan sonra ekran kartı ve yeni bir işlemci alırsanız daha sağlıklı olur.

Son düzenleme:
Hocam 3600'e daha kaliteli bir kasa toplayabilirsiniz. Ekran kartı ile işlemci göz boyasada benim gözümde bu sistem yetersiz.
Hiç olmadı APU sistem alıp uzun bir süre idare edip azıcık daha para topladıktan sonra ekran kartı ve yeni bir işlemci alırsanız daha sağlıklı olur.

Efsanevi bir performans beklemiyorum zaten hocam. En fazla GTA 5 falan oynarım o mantıkla düşün. Peki herhangi bir SSD'ye oyun mu Windows mu kurmamı önerirsin?

Nasıl? Sadece rx580 1400Lira
İşlemci:
2300X'den daha güçlü 6 çekirdek 12 izlek.
Anakart:
RAM:
Kasa+PSU:
SSD:
Ekran kartı:
GTX 1650 Super RX 580'in rakibidir ve daha yeni nesil GDDR6 teknolojisi, daha az ısınma ve daha az güç tüketimi mevcut.
Toplam 3.633 TL tuttu. Ve sizin attığınız sistemden daha iyi bir sistem. Üstelik sadece 50-60 Lira fark ile anakartı Gigabyte B450 S2H olarak yükseltebilirsiniz. B450 chipset overclock ve M.2 SSD desteği sağlar. O ilan kazık.
Aynı fiyata aynısını değil daha iyisini topladım. Üstelik sıfır. O işlemci 2300X'i tokatlar. 1660 Super'e kadar takabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı