R3 2300X RX 580 darboğaz olur mu?

Hocam ekran kartı daha güçlü fakat 128 bit ve 4gb olması gözüme çarptı,günümüz oyunlarında bazen 4 gbyi aşabiliyor o yüzden rx 580 8g daha avantajlı değil mi?
Dediğim gibi 1650 Super RX 580'le kafa kafaya diyebiliriz. Ben 1650 Super tercih ederdim çünkü Nvidia'nın daha az ısınması, daha stabil çalışması, daha az güç tüketmesi ve sürücü sorunlarının AMD'de daha fazla olması. Bit meselesine takılmayın RX 580 isterse 100 GB 956 Bit olsun yine de 1650'nin performans olarak rakibidir. Vram meselesine çok takılıyorsanız 580 koyun 1650 yerine. Yine bütçenizi aşmadan alabilirsiniz zaten.

Dediğim gibi 1650 Super RX 580'le kafa kafaya diyebiliriz. Ben 1650 Super tercih ederdim çünkü Nvidia'nın daha az ısınması, daha stabil çalışması, daha az güç tüketmesi ve sürücü sorunlarının AMD'de daha fazla olması. Bit meselesine takılmayın RX 580 isterse 100 GB 956 Bit olsun yine de 1650'nin performans olarak rakibidir. Vram meselesine çok takılıyorsanız 580 koyun 1650 yerine. Yine bütçenizi aşmadan alabilirsiniz zaten.
Bakın bir sistem atıyorum, +/- taraflarını söylersiniz.

Ryzen 5 1600 12nm : işlemci
Ekran kartı : ekran kartı
Anakart : anakart
RAM : ram
Kasa (emin değilim) : kasa
PSU (emin değilim) : psu

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı