R3 2300X ve RX 570 Sistem Yükseltme

Anakart almadan, diğer parçaları alıp işlemciyi 2700X yaptığımda 13000TL civarında tutuyor. Güncellemeyi böyle yapacağım.

2700X ne kadar geliyor hocam daha ucuza 3600 ya da 5500 de alabilirsiniz.

2500TL ye geliyor hocam. Daha uygunsa alabilirim diğerlerini.

Hocam fiyat çok yüksek geldi bana nedense en basitinden soğutucuya gerek yok diye düşünüyorum.
RX 6600 alıp Ryzen 5 5500 ve B450M ya da B550 serisi bi anakart işinizi görür diye düşünüyorum. Bir de 8 GB Ram eklenecek bence bu kadarı yeterli olur sistemde baya bir hız farkı olur belki SSD'yi hissetmeyebilirsiniz.

R5 5500 A320M ile uyumlu mu?

Hocam fiyat çok yüksek geldi bana nedense en basitinden soğutucuya gerek yok diye düşünüyorum.
RX 6600 alıp Ryzen 5 5500 ve B450M ya da B550 serisi bi anakart işinizi görür diye düşünüyorum. Bir de 8 GB Ram eklenecek bence bu kadarı yeterli olur sistemde baya bir hız farkı olur belki SSD'yi hissetmeyebilirsiniz.
Anakart masrafı yapmamak için öyle bir tercihte bulunmuştum.

SSD yi değiştirmeyi kesinlikle düşünüyorum hocam. Mevcut SSD istediğim düzeyde çalışmıyor maalesef, yavaş ve sanırsam sorunlu.

SSD'yi değiştirmeyi kesinlikle düşünüyorum hocam. Mevcut SSD istediğim düzeyde çalışmıyor maalesef, yavaş ve sanırsam sorunlu.

Uyumlu ama B450 alman daha iyi olur en az.

SSD'yi değiştirmeyi kesinlikle düşünüyorum hocam. Mevcut SSD istediğim düzeyde çalışmıyor maalesef, yavaş ve sanırsam sorunlu.

A320M ile uyumlu olabilir anakart CPU Support'dan bakabilirsiniz ama her halükarda anakart upgrade çok gerekli. Güncellik ve stabillik açısından. B450'ya da B550 bir seriye geçebilirsiniz.
SSD konusunda da önce anakart işlemci ekran kartı ardından SSD'yi de halledebilirsiniz.

O zaman ben dedikleriniz doğrultusunda, B450M Bazooka ya tekrardan dönüyorum. İşlemciyi de direkt Ryzen 5 5600X yapacağım sanırım bütçe arttırıp.

PSU’nun gücü bu parçalarla oluşacak sistemi beslemeye yeter mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı