R3 3100 & 500W sisteme RX6600 alınır mı?

Kadir tamir

Decapat
Arkadaşlar 2. el bir RX6600 buldum. Temiz, ucuz fiyata Sapphire Pulse. İslemcim Ryzen 3 3100, PSU ise 500W Bronze. Darboğaz vs. olur mu? Kart ne kadar ısınır ve seslidir? Çünkü RX580'den geciyorum, cok ısındığı için sorularıma tam cevap bulabilirsem burada ne mutlu bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ve RAM bellekler overclocklu ise işlemciye yüklenen oyunlar hariç çok fazla darboğaz olacağını sanmam. Rx 6600 çok fazla ısınan bir kart değil.

Yük altında 100w çekiyor. Undervolt ile 80'e kadar düşürülebilir. Pek sıkıntı olacağını sanmıyorum ama sistemin iyiliği için en azından Gold sertifikalıya geçmen daha iyi olur.

Arkadaşlar 2. el bir RX6600 buldum. Temiz, ucuz fiyata Sapphire Pulse. İslemcim Ryzen 3 3100, PSU ise 500W Bronze. Darboğaz vs. olur mu? Kart ne kadar ısınır ve seslidir? Çünkü RX580'den geciyorum, cok ısındığı için sorularıma tam cevap bulabilirsem burada ne mutlu bana.

Tam olarak aynı sistemi kullanıyorum sadece PSU 450 watt Corsair. Ekran kartına yüklenen oyunlarda darboğaz neredeyse hiç olmuyor. Rekabetçi oyunlarda da yine rahatsız etmeyecek şekilde oluyor. İşlemciniz darboğaz yapıyor diye kart almaktan çekinmeyin işlemci değiştirirsiniz illaki.

Tam olarak aynı sistemi kullanıyorum sadece PSU 450 watt Corsair. Ekran kartına yüklenen oyunlarda darboğaz neredeyse hiç olmuyor. Rekabetçi oyunlarda da yine rahatsız etmeyecek şekilde oluyor. İşlemciniz darboğaz yapıyor diye kart almaktan çekinmeyin işlemci değiştirirsiniz illaki.

Dostlar darboğaz yesem de ne olur ki alabileceğim FPS'den daha azını mı alırım sisteme mi bir zarar verir ek olarak PSU'ya değişim öneren arkadaş içinse onu cıkartırsam her şeyi baştaaaan ona takmaya da uğraşamam sadece bu ekran kartını alıp bu sisteme taksam nasıl olur yani genel olarak(8 GB RAM'im var 😥😄)

Hayır sisteme hiçbir zararı olmaz darboğazın. Sadece sistemin sağlayabileceği performans işlemci dolayısıyla kısıtlanır ve kartın vereceği performansın tamamını elde edemezsiniz. Ama Ryzen 3 3100 ile rahatsız edici bir darboğaz olmuyor. Ve raminizi 16 yapmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı