R3 3100-GTX 1650 sistem yükseltme

• Konuyu başlatan 0x91
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 43
  • Görüntüleme 1B
Benim anakart çok dandik bence OC dahi yapılmıyor.

Ekran kartının %99 kullanıldığı oyunlarda işlemciye istersen sonuna kadar OC yap ne faydası var? Ayrıca OC yaparken oluşacak ısıyı kontrol etmek için ek fan masrafı yapacağını da unutma. Üzerindeki stok fan 3500 RPM'de çalışsın diyorsan sorun yok tabii. Senin yerinde olsam bir 500 GB SSD alır arkama yaslanırım.

Ekran kartının %99 kullanıldığı oyunlarda işlemciye istersen sonuna kadar OC yap ne faydası var? Ayrıca OC yaparken oluşacak ısıyı kontrol etmek için ek fan masrafı yapacağını da unutma. Üzerindeki stok fanın 3500 RPM'de çalışsın diyorsan sorun yok tabii. Senin yerinde olsam bir 500 GB SSD alır arkama yaslanırım.

Evet SSD alma planım var. Ama anakartımın M.2 desteği yok SATA sevmiyorum pek.

Evet SSD alma planım var. Ama anakartımın M.2 desteği yok SATA sevmiyorum pek.

Tamam böyle de olur, tercih senin. MSI'ın üzerinde M.2 shield frozr olan modellerine bakabilirsin, benim NVMe buz gibi çalışıyor anakartımda. Bütçene göre göre böyle bir anakart + 500 GB NVMe işini görecektir. Düz M.2 SSD'ler fiyat ve hız olarak avantajlı olmadığından çok daha hızlı olan NVMe seçmeni öneririm. SanDisk Ultra 3D, Kingston A2000, WD Black SN750 artık hangisi bütçene uyarsa.

Tamam böyle de olur, tercih senin. MSI'ın üzerinde M.2 Shield Frozr olan modellerine bakabilirsin, benim NVMe buz gibi çalışıyor anakartımda. Bütçene göre göre böyle bir anakart + 500 GB NVMe işini görecektir. Düz M.2 SSD'ler fiyat ve hız olarak avantajlı olmadığından çok daha hızlı olan NVMe seçmeni öneririm. SanDisk Ultra 3D, Kingston A2000, WD Black SN750 artık hangisi bütçene uyarsa.

M.2 mi daha hızlı SATA mı?
Tamam böyle de olur, tercih senin. MSI'ın üzerinde M.2 Shield Frozr olan modellerine bakabilirsin, benim NVMe buz gibi çalışıyor anakartımda. Bütçene göre göre böyle bir anakart + 500 GB NVMe işini görecektir. Düz M.2 SSD'ler fiyat ve hız olarak avantajlı olmadığından çok daha hızlı olan NVMe seçmeni öneririm. SanDisk Ultra 3D, Kingston A2000, WD Black SN750 artık hangisi bütçene uyarsa.

Ve ben daha önce hiç montajla falan uğraşmadım bilmiyorum yani hangi kabloya takacağım SSD'yi.

M.2 mi daha hızlı SATA mı?

M.2. Fakat okuma ve yazma hızlarına dikkat et ürünün. Kimisi M.2 SSD/SATA yazar bunun da hızı SATA ile aynıdır, NVMe yazıyorsa hızlıdır. İkisi de M.2 yuvasına takılıyor. Örnek veriyorum;

Bu M.2 SSD'dir yavaştır.

Bu ise NVMe'dir hızlıdır.

Okuma hızı kısımlarına bakarsan anlarsın.

M.2. fakat okuma ve yazma hızlarına dikkat et ürünün. Kimisi M.2 SSD/SATA yazar bunun da hızı SATA ile aynıdır, NVMe yazıyorsa hızlıdır. İkisi de M.2 yuvasına takılıyor. Örnek veriyorum;

Bu M.2 SSD'dir yavaştır.

Bu ise NVMe'dir hızlıdır.

Okuma hızı kısımlarına bakarsan anlarsın.

250 350 TL'ye güzel bir SATA önerir misiniz? Yani alabilir miyim bu fiyata

250 350 TL'ye güzel bir SATA önerir misiniz? Yani alabilir miyim bu fiyata

NVMe bu var 250 GB;

SSD istersen bu iş görecektir;

Yeni konular

Geri
Yukarı