R3 3100 GTX 1650S Forza Horizon 4 düşük performans

theFaceless

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Budapeşte
Cihaz kuzenimin. Pek anlamadığı için AnyDesk üzerinden bağlantı kuruyorum. Diğer oyunlarda akıcılık konusunda problem yok fakat Forza Horizon 4'te bu sistemle 30 FPS alıyor. Aynı sisteme sahip cihazlar yüksek ayarlarda 80-100 FPS arası çok rahat değerler alıyor. Bu cihazda dediğim gibi 25 ile 35 FPS arası alabiliyoruz. Sistem özellikleri görselde. Ne yapabiliriz, önerileriniz neler acaba? Oyundan kaynaklı bir durum mu var yoksa ayarlama yapmak falan mı gerekiyor?
gtx.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kare hızı sınırlaması etkin mi, GPU kullanımı ne durumda, son olarak grafik ayarları ve çözünürlük nedir ?

Kare hızı sınırlaması etkin mi, GPU kullanımı ne durumda, son olarak grafik ayarları ve çözünürlük nedir ?
1080p GPU kullanımı %45-50 civarlarında oluyor. Ayarlar orta-yüksek arası. Kare sınırlaması etkin mi değil mi hatırlayamıyorum akşam kontrol edeceğim. Bunun dışında var mı bir öneriniz? Sürücü kaynaklı olma durumu olabilir mi?

1080p GPU kullanımı %45-50 civarlarında oluyor. Ayarlar orta-yüksek arası. Kare sınırlaması etkin mi değil mi hatırlayamıyorum akşam kontrol edeceğim. Bunun dışında var mı bir öneriniz? Sürücü kaynaklı olma durumu olabilir mi?
Sanmıyorum ama yine ekran kartı sürücüsünü bir kez daha temiz kurun. Dinamik optimizasyon vs. her şeyi de kapatın. Akşam etiketlerseniz yine yardımcı olmaya çalışıırm.

Şu ayarları uygularsam sanırım daha kolay karşılaştırma yapabiliriz değil mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@çokdüşünenbiri hocam videodaki ayarları kullanıyorumGPU kullanımı max %60-70 seviyelerinde FPS ise 60-80 aralığında şu an. Yine de düşük değil mi...

Son düzenleme:
Şu ayarları uygularsam sanırım daha kolay karşılaştırma yapabiliriz değil mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@çokdüşünenbiri hocam videodaki ayarları kullanıyorumGPU kullanımı max %60-70 seviyelerinde FPS ise 60-80 aralığında şu an. Yine de düşük değil mi...
RAM tek kanal muhtemelen o yüzden.

Hocam videodaki sistem de 8GB DDR4 3000 Mhz Ram (Single Channel) şeklinde ama.
Hocam tek bir video üzerinden ne desem yalan. Ancak 60-80 FPS alıp da 100-110 olmaması yazılımsal bir şey değil diye düşünüyorum. Bire bir aynı ayar ve çözünürlükteyse sizin de aynı sonucu almanız gerekli.

Geri
Yukarı