R3 3100 GTX 1660S darboğaz

Grafik ayarlarını en yükseğe çekin.
Sorun düzelecektir.
Eğer çok fazla güç istemeyen oyunları oynuyorsanız o ayrı, ekran kartı zaten tüm kapasitesini kullanmaz.
Ayrıca RAM'in darboğaz ile bir ilgisi yok diye biliyorum.
Ancak o sisteme 16 GB iyi yakışır.

İşte sorunda o ben 144Hz'dan faydalanmak için. High'a cekmiyorum.

Grafikler olabildiğince yüksekte mi?

Evet ancak Ultra yapinca 100% kullanımı göruyorum yoksa medium falan yaparsam yine aynı FPS görecegim degisen tek şey görüntü kalitesi olacak ama benim istediğim görüntüden feda yaparak 144Hz'dan faydalanmak.
AMD islemcilerde çift kanal onemli, bu yüzden tek çözümü çift kanal olarak yapmakta göruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ancak Ultra yapinca 100% kullanımı göruyorum yoksa medium falan yaparsam yine aynı FPS görecegim degisen tek şey görüntü kalitesi olacak ama benim istediğim görüntüden feda yaparak 144Hz'dan faydalanmak.
AMD islemcilerde çift kanal onemli, bu yüzden tek çözümü çift kanal olarak yapmakta göruyorum.
O zaman iyi sistem toplamanızın amacı ne ? Düşük ayarlarda 144 FPS verebilen bir sistem toplasaydınız o zaman.
Zaten AAA oyunlarda amaç ayarlar ultradayken 60 FPS ve üstü almaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman iyi sistem toplamanızın amacı ne? Düşük ayarlarda 144 FPS verebilen bir sistem toplasaydınız o zaman.

Benim amacım oyunlarda 144Hz gormek için görüntü kalitesini ona göre ayarlamak ama kullanım az oluyor mesela sandstorm oyununda Ultra grafiklerde 45FPS 100%kullanim, Low grafiklerde 75FPS 55-60%kullanim alıyorum işte sorun bu neden 100%kullanim olmuyor ki, 144Hz'dan faydalanim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı