Çözüldü R3 3100 ile program açılınca sıcaklık yükseliyor ve düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

akin gencer

Centipat
Yer
Koltuk
Daha fazla  
Ryzen 3 3100 işlemci kullanıyorum. Herhangi bir voltaj ayarı yapmadım. Mesela Chrome'a tıklıyorum, açmak için işlemci derecesi aniden 40'dan 45'e çıkıyor ve sonra tekrar iniyor. Bu çoğu program için böyle. Genelde böyle oluyor hep.

Çözüm
Ryzen 3 3100 işlemci kullanıyorum. Herhangi bir voltaj ayarı yapmadım. Mesela Chrome'a tıklıyorum, açmak için işlemci derecesi aniden 40'dan 45'e çıkıyor ve sonra tekrar iniyor. Bu çoğu program için böyle. Genelde böyle oluyor hep.
Normal bir durum endişe etmenize gerek yok.

Bende de oluyor bence sıkıntı yok Chrome işlemciyi kullanan bir uygulama.

R3 3100 işlemcisi Sıcak çalışan bir işlemci. Soğutucu almayı deneyebilirsin.

Anlık sıçramalar normaldir.

Atma ziyaa
R3 3100'e sıcak çalıyor dediniz ya ne deyim stok soğutucuyla 4.7 GHz gören vardı forumda.
Benim bir sürü arkadaşım Kullanıyor. Stok soğutucu kullanıyorlar ve çoğunun işlemcisi sıcak çalışıyor... Kasanın türü, Termal macun vb. Etkenler çok fark ettiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı