R3 3100 oyunlarda 105 derecelere çıkıyor

mMichaelMYERS

Hectopat
Yer
Haddonfield, Illinois
Arkadaşlar, ben bıktım bu işlemciden en sonunda söküp atacağım. Bir işlemci soğutulmaz mı ya? Isınıyor diye Snowman T6 Ultra aldım yine ısınıyor. 2 haftadır böyle bu durum önceden en fazla 75 görüyordu şu an Valorant'ta 105'leri görüyor. Ne yapacağım var mı bir çözüm. Cbp falan her şey kapalı hala aynı. Hayır işlemci tam yükte bile değil. Ekran kartım tam yükte 60 dereceyi geçmiyor önceden işlemcimle ekran kartım sabit 70 derece olurdu ikisi de 2 haftadır neden böyle anlam veremiyorum. Yapmadığım şey kalmadı. Paralı Kaspersky ile tarama yaptım tertemiz hiçbir şey çıkmadı.

resim_2022-11-12_135645598.png

Ryzen 3 3100.
GTX 1650 Super.
Dark X-Force kasa.

Ya termal macun kötü sürüldü ya da fan oturtulamadı. Veya termal macun çok kötü veya hiç sürülmemiş olabilir.

Ya termal macun kötü sürüldü ya da fan oturtulamadı. Veya termal macun çok kötü veya hiç sürülmemiş olabilir.

Termal macun Snowman T6 Ultra kutusuyla geleni sürdüm gayet güzel bir şekilde oturttum.

Sevgili arkadaşım kasanın fotoğrafını çeker misin?
Anakartı soğtucuyu bir göreyim
Soğutucu nedir?
Snowman t6 ultra soğutucum.
IMG_20221112_141850.jpg
IMG_20221112_141840.jpg
IMG_20221112_141847.jpg

Son düzenleme:
Sürüşünüz belki kötü olabilir ayrıca içinden çıkan macun kötü maxtor ctg8e macun tavsiye ederim.

Hocam dediğiniz gibi fan kaymış. 2 hafta önce bilgisayarcıya götürmüştük o kurcalamış düzeltmemiş sanırım. Biraz elimle havaya kaldırmadan olduğu yerde yukarı kaydırdım sorun çözüldü. Şu anda hiç görmediğim kadar soğuk çalışıyor :D iki yıldır bu PC var ve bu kadar soğuk çalışmasına şok oldum CPU GPU 50 dereceyi geçmiyor ikisi de. Peki bu normal mi tam yükte bu kadar soğuk olması?

Hocam dediğiniz gibi fan kaymış. 2 hafta önce bilgisayarcıya götürmüştük o kurcalamış düzeltmemiş sanırım. Biraz elimle havaya kaldırmadan olduğu yerde yukarı kaydırdım sorun çözüldü. Şu anda hiç görmediğim kadar soğuk çalışıyor :D iki yıldır bu PC var ve bu kadar soğuk çalışmasına şok oldum CPU GPU 50 dereceyi geçmiyor ikisi de. Peki bu normal mi tam yükte bu kadar soğuk olması?

Normal denebilir. Render almaya kalkarsanız yüksek ihtimal 60-65'leri rahat görürsünüz yine. CBP açabilirsiniz artık sorun olmuyorsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı