R3 3100 RX 5500 XT ve A320M-A Pro uyumu

Obirciga

Hectopat
Daha fazla  
Bu parçalar MSI A320M-A Pro anakartında sorun çıkartır mı? Overclock yapmayı düşünmüyorum.
Ryzen 3 3100 ve RX 5500 XT.

Bu parçalar MSI A320M-A Pro anakartında sorun çıkartır mı? Overclock yapmayı düşünmüyorum.
Ryzen 3 3100 ve RX 5500 XT.
Çıkarmaz. Ama anakart düşük kalmış gibi. Ben olsam yükseltirdim. Hatta ben olsam R3 3100 alacağıma anakartı da değiştirip 10400f alırdım. Ama siz bilirsiniz.

Çıkarmaz fakat 3100'ün olayı iyi OC olması, B450 alınmadığı sürece anlamı kalmıyor.
10100F stok ayarlarda daha iyi bir seçenek olacaktır.

Çıkarmaz. Ama anakart düşük kalmış gibi. Ben olsam yükseltirdim. Hatta ben olsam R3 3100 alacağıma anakartı da değiştirip 10400f alırdım. Ama siz bilirsiniz.

Açıkcası A-Pro Max anakart kullanıcısı olarak ben bir eksikliğini/performans düşüklüğünü görmedim. Tek eksiği Kasa RGB soket girişi yok. MSI malzeme kalitesi ve Bios sürümleri ile performans sağlamakta bir sıkıntı çıkarmaz. Ve uyumu gayet iyi, imzamda sistemimi görebilirsin.

Arkadaşın sorusuna gelecek olursam bir sıkıntı yaşamazsın. Kullandığın RAM Mhz de max 3200 olmalı.
İndirimdeyken 340 TLye yakalamıştım kaçırmak istemedim :D

Benden daha iyi fiyata almışsın, bende indirimde yakaladığım için almıştım. 450 serisi ile aralarında pek fark yok, daha sonra işlemci ve anakart birlikte update edilebilir. Performans sorunu yaşatmaz.

Geri
Yukarı