R3 3100 & RX 570 sistem kaç TL'ye alınır?

• Konuyu başlatan CFK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 521

CFK

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bir arkadaşımdan PC satın alacağım. Bu fiyata bu bilgisayar alınır mı? Kaç TL eder? Bilgisayarın özelliklerini aşağıdan inceleyebilirsiniz. Fiyata monitör dahildir. Zamanla parçalarını satıp upgrade yapma şansım var ona göre yazınız lütfen.
Anakart: MSI B450M-A PRO Max.
İşlemci: AMD Ryzen 3 1200.
Ekran kartı: Sapphire RX570 Pulse 8 GB.
RAM: Corsair Vengeance LPX 8 GB DDR4 3000MHz.
Kasa: Gametech GT-01
PSU: Rampage RMP-500-80P
Monitör: AOC (markasını bulamadım 1920x1080 75Hz diye düşünüyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı Sapphire mi? 😯 @Recep Baltaş görse terlikle kovalar. Ayrıca Kasa ve PSU çöp. Almayın bu sistemi. İşlemci de çok düşük bir model.

İşlemci yetmeyebilir, anakartı A320 yapıp R5 1600 veya R3 3100 daha iyi bir seçim olabilir.

Ekran kartı Sapphire mi? 😯 @Recep Baltaş görse terlikle kovalar. Ayrıca Kasa ve PSU çöp. Almayın bu sistemi. İşlemci de çok düşük bir model.
Haklısınız fakat çok uyguna verecek diye tahmin ediyorum bunlar önemsiz şeyler, bilgim var kasanın ve psu'nun çöp olduğunu biliyorum. Değiştireceğiz zamanla zaten. Şuanda öğrenmek istediğimiz bunlar kaç para eder? Böyle bir hazır sistem ne kadar eder? Bu sistemi monitörlü şekilde 4000-4500₺ gibi bir rakama alma ihtimalimiz var. Bu yüzden fiyat bilgisi topluyorum.
Benim anlamadığım başlıkta neden R3 3100 yazıpta konuda 1200 yazıyor.

Rampage PSU'ya güvenilmiyor hocam. Kasa da aynı şekilde. R3 1200 14nm modeli ise sistem coşuyor ek olarak daha da coşar.
Dediğiniz hatayı fark ettim ben AMD Ryzen 3 1200 yazmıştım fakat modlar kısaltıp R3 3100 yazmışlar. PSU ve kasanın çöp oldugunu biliyorum. Ben sadece bu sistemin ne kadar ettiğini merak ediyorum.
İşlemci yetmeyebilir, anakartı A320 yapıp R5 1600 veya R3 3100 daha iyi bir seçim olabilir.
İşlemciyi satıp Ryzen 5 3500 takıp sonrasında Rami 16ya çıkarıp kasa ve PSU değiştirmeyi düşünüyoruz

Haklısınız fakat çok uyguna verecek diye tahmin ediyorum bunlar önemsiz şeyler, bilgim var kasanın ve psu'nun çöp olduğunu biliyorum. Değiştireceğiz zamanla zaten. Şuanda öğrenmek istediğimiz bunlar kaç para eder? Böyle bir hazır sistem ne kadar eder? Bu sistemi monitörlü şekilde 4000-4500₺ gibi bir rakama alma ihtimalimiz var. Bu yüzden fiyat bilgisi topluyorum.

Dediğiniz hatayı fark ettim ben AMD Ryzen 3 1200 yazmıştım fakat modlar kısaltıp R3 3100 yazmışlar. PSU ve kasanın çöp oldugunu biliyorum. Ben sadece bu sistemin ne kadar ettiğini merak ediyorum.

İşlemciyi satıp Ryzen 5 3500 takıp sonrasında Rami 16ya çıkarıp kasa ve PSU değiştirmeyi düşünüyoruz
Bu kasa 4500 etmez. Ben 4000 de vermezdim.
3T-10+ 75Hz monitör alsan bile 5K tutuyor zaten. Üstelik işlemcisi senin alacağını 3'e katlar. Ekran kartı da hem yeni hem de arada birkaç FPS oynayabiliyor. Kasa ve PSU olarak da her türlü döver. Ayrıca sıfır ve garantili. Kısaca değmez.
Şahsen benim o sisteme vereceğim para (normalde o işlemi varken hayatta almam ama diyelim ki aldım) 3500-4000 TL'yi geçmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı