R3 3100 RX 580 sistemi yükseltme

kaane

Kilopat
Merhaba, sistemimi yükseltmek istiyorum. Aslında işlemci, ekran kartı veya anakart değişimi değil de SSD eklemesi, dış kasa değişimi ve RAM yükseltmesi yapmak istiyorum. İhtiyacım olan sadece Windows boot edebilecek bir SSD, yani 120 GB olabilir (eğer indirimli, fiyatı uygun varsa 240 GB de olur), ardından mevcutta kullandığım 4x4 olan RAM'leri 8x8 yapmak ve son olarak da şu anda mevcut kullandığım hava akışı berbat kasayı değiştirmek.

Sistem şu şekildedir:
AMD Ryzen 3 3100.
Sapphire Pulse RX 580 4 GB.
XPG Gammix D10 4x4 GB RAM.
Gigabyte A320M S2H.
1 TB Seagate HDD 7200 RPM.
Ve son olarak modeli bilmiyorum ama berbat bir Dark kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçenize göre bakarsınız.
Kasa kötü ve sistem ısınıyorsa kapağı açıp kullanın. Kasa aldığınızda parçaları tmizleyip yeni kasaya takarsınız eliniz ayağınız ya da evcil hayvanınız zarar vermezse hiçbir sorun olmaz kısa vadede (kısa derken 6 ay 1 yıl gibi)

Bütçe ne kadar bilmiyorum. Anakartı B450 , İşlemciyi R5 5600 yada 5500 , Ram Crucial ballistix 8x2 olarak değişebilirsin. Kasa ise Dark Maxima alabilirsin.

Bütçenize göre bakarsınız.
Kasa kötü ve sistem ısınıyorsa kapağı açıp kullanın. Kasa aldığınızda parçaları tmizleyip yeni kasaya takarsınız eliniz ayağınız ya da evcil hayvanınız zarar vermezse hiçbir sorun olmaz kısa vadede (kısa derken 6 ay 1 yıl gibi)
Hocam bu SSD yerine benim attığım SSD daha mantıklı değil mi hem M.2 hem de 256 GB fiyat farkı da çok az.

Bütçe ne kadar bilmiyorum. Anakartı B450, İşlemciyi R5 5600 ya da 5500, RAM Crucial Ballistix 8x2 olarak değişebilirsin. Kasa ise Dark Maxima alabilirsin.

Bütçe sınırı yok aslında ama hiç para harcamak istemiyorum, olabildiğince ucuz ve fiyat performans olursa çok iyi olur şu anki ekonomiye göre.

Hocam bu SSD yerine benim attığım SSD daha mantıklı değil mi hem M.2 hem de 256 GB fiyat farkı da çok az.
Sizinkini kullanan birine denk gelmedim hocam. Ayrıca kullanmadığım şeyleri genelde tavsiye etmiyorum. Attığınız linkteki SSD'yi 'Bu SSD alınır mı?' gibisinden yeni konu açarak sorabilir konu sahibi bilen kullanan birileri yorum yapacaktır illaki.

Sizinkini kullanan birine denk gelmedim hocam. Ayrıca kullanmadığım şeyleri genelde tavsiye etmiyorum. Attığınız linkteki SSD'yi 'Bu SSD alınır mı?' gibisinden yeni konu açarak sorabilir konu sahibi bilen kullanan birileri yorum yapacaktır illaki.
Ben kullanıyorum hocam hiç bir sıkıntısına rastlamadım hızı da gayet iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı