R3 3100 sistem açıldığında mouse ve sesler donuyor

metejh

Femtopat
Daha fazla  
İyi akşamlar öncelikle. Ben yeni sistem topladım özellikleri şöyle.

İşlemci: AMD Ryzen 3 3100.
Anakart A320M-A Pro Max.
RAM: 8 GB.
Ekran kartı: MSI 1660 Super.
SSD: Adata SU 630 240 GB.

Genel olarak güzel performans alıyorum fakat bazen bilgisayar açıldığı zaman mouse hareket ettirince donuyor, YouTube'dan video açsam sesler donuyor yeniden başlata bastığım zaman ise bilgisayar o ekranda kalıyor kapanmıyor düğmeye basıyorum kapatmak için tekrar açtığım zaman ise düzeliyor. Ben sorunun SSD'den kaynaklı olduğunu düşündüm ama emin değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Anakart A320M-A Pro Max.

Genel olarak güzel performans alıyorum fakat bazen bilgisayar açıldığı zaman mouse hareket ettirince donuyor, YouTube'dan video açsam sesler donuyor yeniden başlata bastığım zaman ise bilgisayar o ekranda kalıyor kapanmıyor düğmeye basıyorum kapatmak için tekrar açtığım zaman ise düzeliyor. Ben sorunun SSD'den kaynaklı olduğunu düşündüm ama emin değilim.
SSD kronik sorunlu diye biliyorum.

SSD den dolayı. Kronik sorunlu SSD. İade etme imkanın varsa iade et.

Büyük ihtimalle SSD kaynaklı bir sorun, zaten sabıkalı bir model. Kendisi kronik sorunlu SSD deyince başı çeker. Değiştirirseniz sorun çözülür diye düşünüyorum.

SSD den dolayı. Kronik sorunlu SSD. İade etme imkanın varsa iade et.
2. ve 5. maddeye bakarsanız anlarsınız.

Anakart A320M-A Pro Max.

Hocam arkadaşların da yazdığı gibi SSD kronik sorunlu bende de aynı model vardı iade ettim direkt Windows çökmesine kadar gidiyor onun yerine Patriot burst marka SSD alabilirsin forumdakiler önerir hep.

Geri
Yukarı