R3 3100 sistem bir anda kasıyor

Şu şekilde

Masaüstünde donmasının imkanı yok bu sistemin. Dediğiniz gibi ya SSD'de ya da Windows'ta ben Windows'tan şüpheleniyorum.
Masaüstünde donuyor zaten o yüzden anlayamadım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    38,5 KB · Görüntüleme: 15
Sanırım sorun diskte. İmkan varsa farklı bir diski deneyin. En yakın zamanda bir ssd almanızı öneririm. Ama tabi önce bi test edin.
HDD var yanında onunla test etme imkanım var mı sizce? Nasıl yapabileceğimi bilmiyorum.

Diğer hdd

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    63,6 KB · Görüntüleme: 13
HDD var yanında onunla test etme imkanım var mı sizce? Nasıl yapabileceğimi bilmiyorum.

Diğer hdd
HDD'nin içindeki verileri silmeyi göze alıyorsanız veya yedeklediyseniz format atın. Windows yükleyin. Muhtemelen daha yavaş çalışacaktır SSD'ye göre fakat donma takılma olmayacaktır.
Ben çok büyük olasılıkla SSD'de sorunu görüyorum. SSD'nin markasını pek duymadım. Kalitesiz gibi gözüküyor.
Bütçeniz varsa ve anakartta m.2 slotu varsa güzel bir m.2 ssd ile sistem şahlanacaktır.

HDD'nin içindeki verileri silmeyi göze alıyorsanız veya yedeklediyseniz format atın. Windows yükleyin. Muhtemelen daha yavaş çalışacaktır SSD'ye göre fakat donma takılma olmayacaktır.
Ben çok büyük olasılıkla SSD'de sorunu görüyorum. SSD'nin markasını pek duymadım. Kalitesiz gibi gözüküyor.
Bütçeniz varsa ve anakartta m.2 slotu varsa güzel bir m.2 ssd ile sistem şahlanacaktır.
Zaten yazın sistemi tamamen yenilemeyi düşünüyorum, bilgisayar şu an tamamen boş zaten. Deniyeceğim hdd'ye kurmayı

Nasıl hdd'ye kuracağım onu da söyleyebilir misiniz ne yazıkki elimde flash bellek yok

Zaten yazın sistemi tamamen yenilemeyi düşünüyorum, bilgisayar şu an tamamen boş zaten. Deniyeceğim hdd'ye kurmayı

Nasıl hdd'ye kuracağım onu da söyleyebilir misiniz ne yazıkki elimde flash bellek yok
Özel programlar var mıdır bilmem.(Bir diskten diğer diske) Ama normal şartlarda mümkün değil. DVD'ye de yazılabilir ama DVD'nin boyutları yeterli mi emin değilim.
Çevrenizde varsa bir USB bellek, ödünç alabilirsiniz. Yoksa da yaza güzel bi m.2 ile başlangıç yapabilirsiniz 🤙
Edit: Şimdi aklıma geldi. SSD klonlama videolarına bakmanı öneririm.

Bilgisayara format atmak icin usbye ihtiyacınız yok. Ayarlarda bilgisayarı sıfırla var oradan temiz kurulum yapabilirsiniz. Yapmadan önce de komut satırından sfc/ scannow komutu ile dosya taraması yapmanızı öneririm.

Özel programlar var mıdır bilmem.(Bir diskten diğer diske) Ama normal şartlarda mümkün değil. DVD'ye de yazılabilir ama DVD'nin boyutları yeterli mi emin değilim.
Çevrenizde varsa bir USB bellek, ödünç alabilirsiniz. Yoksa da yaza güzel bi m.2 ile başlangıç yapabilirsiniz 🤙
Edit: Şimdi aklıma geldi. SSD klonlama videolarına bakmanı öneririm.
Şu an windows harddiskte daha beter oldu drop.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    43,4 KB · Görüntüleme: 18

Yeni konular

Geri
Yukarı