R3 3100 sistem çalışmıyor

bgcnmrt

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar, kasaya ekran kartını takıyorum ekran kartının beyaz ışıgı yanıyor kasa çalışmıyor (işlemci fanı kasa fanı vs). Fakat ekran kartını çıkardıgım zaman fan vs. her şey çalışıyor. Bu neden olabilir? Ekran kartında sorun olsa bile ekran kartını taktıgımda işlemci fanının kasa fanının vs çalışması lazım degil mi? Anlamadım ya. Desteginizi bekliyorum.
AMD Ryzen 3 3100.
ASUS'a 320-F 3200MHz OC.
ASUS RX 570 8 GB,
3000MHz RAM 8 GB(tek)
500W güç kaynagı.
*Vs vesaire.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pc'yi kapat fişleri çek anakarttan bios pilini çıkartıp güç tuşuna bir iki kez 10 15 saniye basılı tut pili yeniden tak tekrar dene birde sistemi yeniden kurduysan anakarta ekran kartına diğer sistem parçalarına takılan kabloları bir kontrol et belki bir yerde temassızlık yada kısa devre olabilir.

Pc'yi kapat fişleri çek anakarttan bios pilini çıkartıp güç tuşuna bir iki kez 10 15 saniye basılı tut pili yeniden tak tekrar dene birde sistemi yeniden kurduysan anakarta ekran kartına diğer sistem parçalarına takılan kabloları bir kontrol et belki bir yerde temassızlık yada kısa devre olabilir.
biosu sıfırlamak sorun çıkarmaz degilmi?

Sistemde herhangi bir ayar yaptıysan overclock gibi o ayarlar fabrikasyon ayarlara yeniden döner örnek vermek gerekirse ryzen 3 3100 maksimum 3.9 GHz hızında çalışıyor bunu biostan 4.0 yada 4.2 yaptıysan bu yeniden eski haline döner bir sorun çıkartmaz yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı