R3 3100 sistem kendi kendine reset atıyor

fatihmercury

Hectopat
Selamlar, sistemim R3 3100 Palit GTX 1660 Super Netac 480 GB SSD Crucial Ballistix 8 GB RAM BIOSTAR B450MH anakart GameGaraj 550W +80 PSU şeklinde. İlk önce sistemimde RAM MHz arttıramama, kullanılabilir belleğin 4 GB olması gibi problemlerim vardı. Bugün bunlarla ilgili başlıklar açmıştım sonrasında RAM'i hafif bir şekilde silgi ile silip geri yerine taktım. Şimdide ilk seferde bilgisayar kapandı sonrasında tekrar açılırken ekran kartının fanları uzun bir süre döndü ve bilgisayar açılmamaya devam edince kapatım tekrardan açtım bu sefer normal bir şekilde açıldı fakat masaüstü arkaplanım siyaha dönüşmüştü bundan 2 dakika sonra sistem kendine reset attı. Şu an bilgisayarı tekrardan açtım fakat açmadan önce RAM slotunu değiştirdim şu anlık bilgisayarı hala kapanmadı yaklaşık 3 dakika oldu. Sizce ilk 2 kapanmanın sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverlerini güncelle Güç Kaynağını kontrol et Bilgisayarı temizle arkadan çalışan uygulamaları gözden geçir halen sıkıntı devam ederse teknik servise götür hatanın kaynağını öğren ve garanti kapsamında ise teknik servise göndermeni tavsiye ederim . Umarım sorunu çözersiniz Allaha Emanet Olun

Geri
Yukarı