R3 3100 sistem RDR 2 oynarken yeniden başlıyor

İşletim sistemi
Windows 10

İbrahim_fatal

Hectopat
Yüklü olan diskimde bir problem yok. Sistemim iyi:
  • Ryzen 3 3100.
  • RX 570 4 GB.
  • 8 GB 2400MHz RAM.
  • 1TB Adata 8100np M.2 SSD.
Oyunu oynarken sıcaklık değerleri 50-60 arası seyrediyor, zaten çoğunlukla daha oynayamadan bilgisayar kendini yeniden başlatıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aldığım yere sordum 400'lükmüş.
Hocam sorun bana göre %95 PSU kaynaklı zaten kullandığınız PSU epey kötü, 500W düzgün bir PSU almak sorununuzu çözecektir. PSU'da en az sisteminizin diğer bileşenleri kadar önemli o yüzden çok bilinmedik ürün almamaya çalış. Bütçeni söylersen buradan da yardımcı olacak arkadaşlar olur.

Hocam sorun bana göre %95 PSU kaynaklı zaten kullandığınız PSU epey kötü, 500W düzgün bir PSU almak sorununuzu çözecektir. PSU'da en az sisteminizin diğer bileşenleri kadar önemli o yüzden çok bilinmedik ürün almamaya çalış. Bütçeni söylersen buradan da yardımcı olacak arkadaşlar olur.
Bütçe sınırsız onda sıkıntı yok 500 almam yeterli olur galiba.
Fiyat bazında anlamayın.

Fiyat bazında anlamayın.
Evet 500W yeterli.
XPG Pylon bakabilirsin. Corsair'in bir modeli vardı indirimde 400 lira civarında, bulabilirsem eklerim. O da olabilir. XPG Pylon çok daha kaliteli ama.
Alabilirsen CX750 hem daha kaliteli hem daha geleceğe dönük.

Arkadaşlar bugün Rise of the tomb raider oynadım en yüksek ayarlarda. Hiç bir sıkıntı olmadı, acaba oyunda bir şey olabilir mi?
Hocam, oynadığınız oyunlar arasında fark var, şimdi oynadığınız bir oyunda işlemciniz ve ekran kartınız toplamda 300-350 çekiyordur. Diğerinde ise 200-250 çekiyordur. PSU'nuz 12V'lık kanaldan yeteri kadar W veremediği sistem kararlılıkla çalışmıyor. Zaten c4 gibi psu değiştirmenizi her şartta öneririm.

Geri
Yukarı