R3 3100 sistem siyah ekranda kalıyor

06kaan

Centipat
Daha fazla  
RAM
16gb
SSD veya HDD modeli
480 GB SSD
Ekran kartı
GTX 1650S
Anakart
B450
İşlemci
R3 3100
Bilgisayarimi baslattip ASUS yazisi geldikten sonra siyah ekranla karsilasiyorum. Bilgisayara format attim duzelmedi, BIOS pilini çıkarıp taktim duzelmedi. Yardimlarinizi bekliyorum simdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar açıldıktan sonra genellikle sol alt köşede BIOS setup için hangi tuşun kullanılması gerektiği belirtilmektedir. Bu tuş genellikle F2, del ve F10 olmaktadır. Belirtilen tuşların kullanılması ile birlikte BIOS ekranına erişim sağlanmaktadır.
Bilgisayar açılışında gelen BIOS yanlış yaptığımız bir ayar yüzenden Windows'un açılmaması veya bazı durumlarda kasaya görüntü gelmemesi gibi sorunlar yüzünden bazen BIOS'u sıfırlamamız (sıfırlamak demek fabrika varsayılan ayarlarına almak demektir) gerekebilir.

Bilgisayar açıldıktan sonra genellikle sol alt köşede BIOS setup için hangi tuşun kullanılması gerektiği belirtilmektedir. Bu tuş genellikle F2, del ve F10 olmaktadır. Belirtilen tuşların kullanılması ile birlikte BIOS ekranına erişim sağlanmaktadır.
Bilgisayar açılışında gelen BIOS yanlış yaptığımız bir ayar yüzenden Windows'un açılmaması veya bazı durumlarda kasaya görüntü gelmemesi gibi sorunlar yüzünden bazen BIOS'u sıfırlamamız (sıfırlamak demek fabrika varsayılan ayarlarına almak demektir) gerekebilir.

BIOS pilini cikartip taktim hala duzelmedi.
Baska bir sifirlama yontemi var mi?

Temiz format atıp temiz kurulum yaptınız değil mi?
Rehberde anlatılıyor hem yazılımsal hem de donanımsal başka yöntemi yok.
Yazılımslal olası çözüm;
1.sistem geri yükleme yapabiliyorsanız deneyin.
2.bilgisayar siyah ekrandayken CTRL alt ve delete tuşlarına aynı anda basın. Görev Yöneticisi açılmazsa oradan Görev Yöneticisi'ni açın. Dosya kısmına girip yeni görev çalıştır deyin ve oraya explorer.exe yazın. Ekranın geri gelmesi gerekiyor. Daha sonra format için bu videoyu izleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Donanımsal olası çözüm;
Bileşenleri tek tek test etmek.

Son düzenleme:
Temiz format atıp temiz kurulum yaptınız değil mi?
Rehberde anlatılıyor hem yazılımsal hem de donanımsal başka yöntemi yok.
Yazılımslal olası çözüm;
1.sistem geri yükleme yapabiliyorsanız deneyin.
2.bilgisayar siyah ekrandayken CTRL alt ve delete tuşlarına aynı anda basın. Görev Yöneticisi açılmazsa oradan Görev Yöneticisi'ni açın. Dosya kısmına girip yeni görev çalıştır deyin ve oraya explorer.exe yazın. Ekranın geri gelmesi gerekiyor. Daha sonra format için bu videoyu izleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Donanımsal olası çözüm;
Bileşenleri tek tek test etmek.

Bunlarin hepsini fazlasiyla yaptim bir ara normal bir sekilde calisti sonra kendi kendine 3 saat sonra falan yine ayni sorun donanimlari nasıl tek tek test edebilirim bilgi verirseniz sevinirim
Bilgisayar parcalarinin garantisi devam ediyor.
Sorunu tespit etmek icin bir bilgisayarciya gidip ardindan sorunlu parcayi garantiye gondersem daha mi iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı