R3 3100 sistemde 3 kısa bip sesi

Özgür Kartal

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayar normal çalışıyor. Sonra kapatıp fişini çekiyorum. Her şey çok normal. Fakat ertesi gün fişi takıyorum. Başlattığım zaman 3 kısa bip sorunu.(RAM sök temizle vs. işe yaramıyor.) BIOS pilini söküp kısa devre yapıyorum. Sorun çözülüyor. Kullanıyorum. İşim bitince tekrar fişi söküyorum ve tekrar aynı şeyler tekrarlanıyor.
Sistem:
B450M S2H
AMD Ryzen 3 3100
8 GB 3200MHz CL16
R7 240 2 GB 128Bit

Dengesiz güç kaynağından dolayı 3 kısa bip sorununu başka anakartlarda yaşamıştım. Kasa da statik elektrik ortamı olduğundan ram soketlerinde bir yüklenme yaratmış olabilir mi? Tam sizin dediğiniz anakarta hakim değilim ama bir öneri. Artı olarak ramleri değiştirmeyi deneyin. Teker teker deneyin. Bazen sorun var dese de sorun olmuyor. Ya da başka bilgisayara takınca çalışıyor sonra eski bilgisayarda da çalışıyor. Sonuç olarak bazı hataları depoluyorlar.
Hocam evt kasada statik elektrik var. Bu sorunun önüne nasıl geçebilirim. Tek ramim var. Başka deneyebileceğim pcde yok. Bir de bios güncellemek iyi midir ?
Benim ki f41' di sanırım. Güncelleme yapayım mı ? Hangisini kurayım ?

Hocam evt kasada statik elektrik var. Bu sorunun önüne nasıl geçebilirim. Tek ramim var. Başka deneyebileceğim pcde yok. Bir de bios güncellemek iyi midir ?
Benim ki f41' di sanırım. Güncelleme yapayım mı ? Hangisini kurayım ?
Dediğim gibi sizin kullandığınız anakart hakkında pek bir bilgim yok. Ben sadece yaşadığım aynı sorunu başka anakartlarda nasıl düzelttiğimi söyledim. Artı olarak bilgisayarın fişini çekin ve bios pilini çıkarın, sonra elinizi kasaya koyun ve bilgisayarın açma düğmesine 10-15 kere basarsanız vücudunuzla elektriği topraklamış oluyorsunuz. Tabi vücutta statik elektriği depolamak ne kadar sağlıklı o tartışılır. :D

Geri
Yukarı