R3 3100 sistemde oyun başında FPS düşmesi

spekülatör

Hectopat
Daha fazla  
Donanım:
Ryzen 3 3100
MSI GTX 1650 Super Gaming X 4 GB
Corsair 8 GB 3000 MHz RAM
Gigabyte B450M S2H ANAKART
500GB HDD
James Donkey 120GB SSD

Merhabalar. Bu sistemde oyunları açınca, oyuna başladıktan 30 saniye sonra FPS düşmesi yiyor. Sonrasında ise düzeliyor. Bazen de 15 dakikada bir tekrar oluyor.
Acaba 8 GB RAM yetmediği için oyun kendine RAM ayırmak istediği için mi FPS düşmesi yiyorum?
Çünkü LoL gibi düşük sistem isteyen oyunlarda bile oyuna başlayınca FPS düşmesi yiyip kendine geliyor.

Üşenmeyle ne alakası var kardeşim kendim 3 yıl kullandım hiçbir sorunu çıkarmadı sattığım zaman sağlığı %100dü hala.

Kardeşim bende Hi-Level kullandım 3 sene. Bende %100'de iken sattım. Burada anlatılmak istenilen ürünün kaliteli olmadığı, parasını haketmediği. Bu bilinen bir şey hala aksini iddia ediyorsun. Araştırmak yerine kolayınıza gelen "ben kullandım yok şöyle güzel yok böyle güzel" kalıp cevaplar veriyorsunuz. İşin teknik boyutuna bakanınız yok, F/P bakan yok, sonu ne olur bakan yok, ama memnunum. Eyvallah al kullan bir ömür boyu.

Kardeşim bende Hi-Level kullandım 3 sene. Bende %100'de iken sattım. Burada anlatılmak istenilen ürünün kaliteli olmadığı, parasını haketmediği. Bu bilinen bir şey hala aksini iddia ediyorsun. Araştırmak yerine kolayınıza gelen "ben kullandım yok şöyle güzel yok böyle güzel" kalıp cevaplar veriyorsunuz. İşin teknik boyutuna bakanınız yok, F/P bakan yok, sonu ne olur bakan yok, ama memnunum. Eyvallah al kullan bir ömür boyu.

Bu arkadaşın sorunu 8 GB RAM alıp takması sonra drop yemez zaten bunun SSD'yle ne alakası var 3090'lı sistem kullanmıyor ya kendine göre bir SSD almış.

Bu arkadaşın sorunu 8 GB RAM alıp takması sonra drop yemez zaten bunun SSD'yle ne alakası var 3090'lı sistem kullanmıyor ya kendine göre bir SSD almış.

SSD'nin sağlığının düşüp Windows'u yavaşlatıp yavaşlatmadığını nereden biliyoruz peki? Bak ben RAM'i zaten ilk önce vurgulamışım yanına eğer biraz teknolojiden anlıyorsa biri SSD hakkında ki yorumumu da anlar. Geniş düşünmek lazım. Dümdüz bakmayın konulara.

Geri
Yukarı