R3 3100 sistemde tarayıcılarda sayfa çöküyor

Daha fazla  
Merhaba, ben yeni bir bilgisayar aldım. 2 ya da 1 ay geçti üzerinden. Bilgisayarı sıfırladım ama hala Opera GX'te sayfa çöktü uyarısı alıyorum. Google'a giriyorum, orada "hay aksi" hatasını alıyorum. Edge'e giriyorum, orada da sayfa çöküyor bir de arada sadece tarayıcılarda gezinirken bir an PC donuyor ve kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı yeniden başlatılması gerekiyor deyip %100'e gelince restart atıyor.

Bilgisayarımın içindekiler:
-Ekran kartı= NVIDIA GTX 1650 D6 XS Ventus 4 GB.
-İşlemci= AMD Ryzen 3 3100.
-RAM= 8 GB.
-SSD = Crucial 480 GB.
-HDD = WD Blue 1TB.

RAM'i 8x2 yapmam mı gerekiyor yoksa Windows 10 Pro kullanıcısıyım ama aktif değil ondan mı kaynaklı?
Merhaba, ben yeni bir bilgisayar aldım. 2 ya da 1 ay geçti üzerinden. Bilgisayarı sıfırladım ama hala Opera GX'te sayfa çöktü uyarısı alıyorum. Google'a giriyorum, orada "hay aksi" hatasını alıyorum. Edge'e giriyorum, orada da sayfa çöküyor bir de arada sadece tarayıcılarda gezinirken bir an PC donuyor ve kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı yeniden başlatılması gerekiyor deyip %100'e gelince restart atıyor.

-RAM= 8 GB.
-SSD = Crucial 480 GB.
-HDD = WD Blue 1TB.

RAM'i 8x2 yapmam mı gerekiyor yoksa Windows 10 Pro kullanıcısıyım ama aktif değil ondan mı kaynaklı?

Lütfen ilgilenin bu sorunu nasıl çözüceğimi bilmiyorum.

Son düzenleme:

-RAM= 8 GB.
-SSD = Crucial 480 GB.
-HDD = WD Blue 1TB.

Lütfen ilgilenin bu sorunu nasıl çözüceğimi bilmiyorum.

Ben formatla çözdüm.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    355,7 KB · Görüntüleme: 45
Mavi ekran alıyormuşsunuz. Minidumpları paylaşır mısınız? Rehberi aşağıda yer alıyor.

RAM miktarı ile uzaktan yakından alakası yok. %66 kullanım hiçbir şey. Arızalı olabilir o başka. Ancak akla gelen ilk sebepleri sallayıp tutturuncaya kadar denemek hata olur. Madem mavi ekran hatası veriyor, o hata ekranındaki (varsa) kodu Google üzerinde aratın ve muhakkak minidump dosyasını paylaşın.

Yeni konular

Geri
Yukarı