R3 3100 sistemde yayın/video esnasında drop

halfhead

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 3 3100, GTX 1650 GP, Biostar B450MH, Crucial Ballistix CL16 8x2, Netac N535S
Meslek
Öğrenci
Selamlar, NVIDIA'nın kendi uygulamasından video çekerken ve OBS ile yayın yaparken drop yaşıyorum. Sebebi ne olabilir? Şu anlık aklıma tek gelen belki RAM kaynaklı olabileceği ama anlayamadım.

Ekran görüntüsü 2021-07-12 114930.png

8 GB ram bence de yetersiz.
AMD işlemcilerde tek kanallı ram sorun çıkarabiliyor 8gb ram daha takınca sorununuzun düzeleceğini umuyorum.
Bende RAM kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Şuan tek gözüken RAM gibi ancak fazla emin olmadan takviye yapmak istemedim. Sadece yayıncılık veya video değil sanırım artık 8GB RAM günümüzün oyunlarında fazla verim veremeyecek hale geldi..

Evet bütçeniz var ise alın hocam zaten 350/400TL gibi bir fiyat.
Bütçe hemen hemen var ancak aynı model almayı düşünüyorum. Fiyatlarına baktığımda ikinci el almak daha mantıklı geliyor. O konuda da biraz kuşkularım var ama alacağım zaman onun hakkında da konu açmayı düşünüyorum.

Bütçe hemen hemen var ancak aynı model almayı düşünüyorum. Fiyatlarına baktığımda ikinci el almak daha mantıklı geliyor. O konuda da biraz kuşkularım var ama alacağım zaman onun hakkında da konu açmayı düşünüyorum.
Tamamdır hocam etiket atarsanız yardımcı olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı