R3 3100 ve 1650S sistem nasıldır?

tek modül 16 gb ram ellerinde kalmamış, her neyse benim için çok fazla önemli bir şey değil, daha çok geleceğe dönük ve oyunlarda iyi fps veren bir sistem arıyorum, aklımda dediğim sistem var ama CübbeliNaruto'nun yaptığı sistem de ilgimi çekmedi değil.
Aslında ne yalan söyleyeyim şuanda bu konuda önerilen her sistem dikkatimi çekti, çok kararsız kaldım çook.( bu arada wifi adaptörle birlikte toplam 4300 tl bütçem var)
O kadar bütçen varsa benim dizdiğimi de alabilirsin. 3100 ve 9100F arasında pek fark yok. 1660 Super alabiliyorsun.
Sizin dediğiniz sistemde olabilir, benim gözümde o sistemin tek sıkıntısı 8 gb ram olması

@363436 bütçeni 75 lira aşıyor.

8 GB RAM olması sorun değil, seneye bir 8 daha ekleyebilirsin. RAM'i 16 yapmak için 1660 Super'den vazgeçmeye değmez.

Farkındayım, topladığım sistem sizin ilk planınıza göre 450,son attığınız sisteme göre 250 TL yüksek fiyata sahip.Yinede düşünün derim.
Üstelik 9100F, Gtx 1650 Super ile o kadar da iyi bir ikili değil.

@363436 bütçeni 100 lira aşıyor.

100 lira büyük bir problem değil ya, ram'ide ileride annemi ikna ederek bir 8 daha ekleyebilirim, bu sistemi alsam parçaları takabilecek miyim acaba onu da bilmiyorum, daha önce hiç bilgisayar toplamadım hep laptop kullandım. şimdi ise kafayı yemek üzereyim cidden. ben hızlı hızlı sorularımı sorayım size, bu parçaları alıp bir bilgisayarcıya versem sizce( tahmini) ne kadara takar. 2. bu sistem kaç sene ve hangi ayarlarda( oyun için soruyorum) gider?

Ben hem daha iyi hem de yeni nesiller çıksa bile eski nesiller hala yaygın kullanıldığı için 3100 tercih ettim. Üniversiteye geçince satarken kolaylık olur hem. Bu arada RAM ekleyeceğim sonradan.

9100F ile 1660 Super darboğaz yapmaz. 3100 ile neredeyse aynı güçte bir işlemci 9100F. İlk attığın sistem 3 - 4 yıl sonra düşük ayarlara düşer.

Yeni konular

Geri
Yukarı