R3 3100 ve B450M S2H overclock nasıl yapılır?

Bir konuyu dirilteyim Ryzen 3 3100 ile 1.2V ile 4.0 ORT 50-60 derece arası sizce nasıl stok soğutucu.
1.1 volt ile 4.4GHZ'e çıktım. Aldığınız değer biraz kötü voltaj yüksek kalıyor aldığınız hıza göre, hızı o voltaj değeri ile 4.4GHZ'e kadar çıkartabilirsiniz ve hatta stabil kalır ise daha da yukarısına çıkartabilirsiniz.

4.525 epyc.png

Bu kendi sonucum, elimdeki soğutma yetersiz stok soğutucu sınırına takıldım.

1.1 volt ile 4.4GHZ'e çıktım. Aldığınız değer biraz kötü voltaj yüksek kalıyor aldığınız hıza göre, hızı o voltaj değeri ile 4.4GHZ'e kadar çıkartabilirsiniz ve hatta stabil kalır ise daha da yukarısına çıkartabilirsiniz.

Eki Görüntüle 899302

Anladım teşekkürler 1.1 de 4.2 sonra 4.3 deneyeceğim.

1.1 Volt ile 4.4GHz'e çıktım. Aldığınız değer biraz kötü voltaj yüksek kalıyor aldığınız hıza göre, hızı o voltaj değeri ile 4.4GHz'e kadar çıkartabilirsiniz ve hatta stabil kalır ise daha da yukarısına çıkartabilirsiniz.

Eki Görüntüle 899302

Dostum konuyu hortlattım ama bende Ryzen 3 3100 kullanıyorum overclock yapmak istiyorum ekran kartı 1660 Super 6 GB oyunlarda yetersiz kaldığını düşünüyorum god of warda ekran kartı %90 üzerinde kalmıyor sürekli düşüyor overclock konusunda yardımcı olabilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı